Toepassing van het behoud van mechanische energie bij een vrije val – problemen en oplossingen

1. Een lichaam van 1 kg valt vrij vanuit rust vanaf een hoogte van 80 m. De zwaartekrachtversnelling is 10 m/s² . Wat is de kinetische energie wanneer het lichaam de grond raakt?

Bekend:

Massa (m) = 1 kg

Hoogte (h) = 80 m

Versnelling als gevolg van de zwaartekracht (g) = 10 m/ s²

Gezocht: kinetische energie wanneer het lichaam de grond raakt

oplossing:

De initiële mechanische energie (ME₀ ) = gravitationele potentiële energie (PE)

M E o = P E = mgh = (1)(10)(80) = 800 Joule

De uiteindelijke mechanische energie (MEt ) = kinetische energie ( KE )

Het principe van behoud van mechanische energie :

M E o = M E t

P E = K E

800 = K E

De uiteindelijke kinetische energie bedraagt ​​800 joule.

[irp]

2. Een lichaam van 4 kg valt vrij vanuit rust vanaf een hoogte van 10 m. De zwaartekrachtversnelling is 10 ms⁻² . Wat is de kinetische energie en de snelheid op 5 meter boven de grond?

Bekend:

De verandering in hoogte (h) = 10 – 5 = 5 meter s

Massa (m) = 4 kg

Versnelling als gevolg van de zwaartekracht (g) = 10 m/ s²

Gevraagd: Kinetische energie op 5 meter boven de grond en snelheid op 5 meter boven de grond

oplossing:

(a) Kinetische energie op 5 meter boven de grond

De initiële mechanische energie (MEo ) = de gravitationele potentiële energie ( PE )

M E o = P E = mgh = (4)(10)(5) = 200 Joule

De uiteindelijke mechanische energie (EM t ) = kinetische energie (EK )

M E t = K E

Het principe van behoud van mechanische energie stelt dat de initiële mechanische energie gelijk is aan de uiteindelijke mechanische energie.

M E o = M E t

200 = K E

De kinetische energie op 5 meter boven de grond bedraagt ​​200 joule.

(b) snelheid op 5 meter boven de grond

De initiële mechanische energie (MEo ) = de uiteindelijke mechanische energie ( MEt )

P E = K E

200 = ½ mv 2

2(200) / 4 = v 2

100 = v 2

v = √100

v = 10 m/s

De snelheid van het lichaam op 5 meter boven de grond is 10 m/s.

[irp]

3. Een mango valt vrij vanuit rust, vanaf een hoogte van 2 meter. De zwaartekrachtversnelling is 10 ms⁻² . Bepaal de snelheid van de mango wanneer deze de grond raakt.

Bekend:

Hoogte (h) = 2 meter s

Versnelling als gevolg van de zwaartekracht (g) = 10 m/ s²

Gezocht: de snelheid waarmee een mango de grond raakt.

oplossing:

De initiële mechanische energie (MEo ) = de gravitationele potentiële energie ( PE )

M E = P E = mgh = m (10)(2) = 20 m

De uiteindelijke mechanische energie (MEt ) = de kinetische energie ( KE )

M E t = K E = ½ mv 2

Het principe van behoud van mechanische energie stelt dat de initiële mechanische energie gelijk is aan de uiteindelijke mechanische energie.

M E o = M E t

20 m = ½ mv 2

20 = ½ v 2

2(20) = v 2

40 = v 2

v = √40 = √(4)(10) = 2√10 m/ s

[wpdm_package id = '1166 ′]

  1. Werkzaamheden verricht door de strijdkrachten, problemen en oplossingen
  2. Arbeid-kinetische energie: problemen en oplossingen
  3. Problemen en oplossingen met betrekking tot het arbeid-mechanische energieprincipe
  4. Problemen en oplossingen met betrekking tot gravitationele potentiële energie
  5. De potentiële energie van een elastische veer: problemen en oplossingen
  6. Stroomproblemen en -oplossingen
  7. Toepassing van het behoud van mechanische energie voor een vrije val.
  8. Toepassing van het behoud van mechanische energie voor op- en neerwaartse beweging bij vrije val.
  9. Toepassing van het behoud van mechanische energie voor beweging op een gebogen oppervlak.
  10. Toepassing van het behoud van mechanische energie voor beweging op een hellend vlak.
  11. Toepassing van het behoud van mechanische energie voor projectielbeweging

Laat een bericht achter