1. Een hol cilindrisch object (I = m R 2 ) rolt zonder slip omhoog over een ruw hellend vlak met een beginsnelheid van 10 m/s. Het hellende vlak heeft een hellingshoek θ met tan θ = 0.75. Als de zwaartekrachtversnelling g = 10 ms -2 is , wordt de snelheid van het object gereduceerd tot 5 ms -1, wat is dan de afstand die het object op het hellende vlak aflegt?
Bekend:
Traagheidsmoment van de holle cilinder (I) = m R 2
Elevatiehoek = θ , waarbij tan θ = 0.75 = 75/100 = opp / adj
Zonde θ = opp / hyp = 75/125 = 3/5 = 0.6
Versnelling als gevolg van de zwaartekracht (g) = 10 m/ s²
Beginsnelheid (v o ) = 10 m/s
Eindsnelheid (v t ) = 5 m/s
Gewild : Afstand 
oplossing:
Bereken de hoogte die de cilinder bereikt met behulp van de wet van behoud van mechanische energie.

Initiële hoogte (h o ) = 0 meter
Beginsnelheid (v o ) = 10 m/s
Eindsnelheid (v t ) = 5 m/s
Versnelling als gevolg van de zwaartekracht (g) = 10 m/ s²

De cilinder bereikt een hoogte van 7.5 meter.
Afgelegde afstand door de cilinder:

De cilinder heeft een afstand van 12.5 meter afgelegd.
Het juiste antwoord is A.
Beschrijving van de vergelijking:
o = begintijd, t = eindtijd, ME = mechanische energie , PE = potentiële energie, KE = kinetische energie , m = massa , g = zwaartekrachtversnelling, h = hoogte, v = lineaire snelheid, ω = hoeksnelheid , I = traagheidsmoment, R = straal van de cilinder
2. Een massieve cilinder (I = ½ m R 2 ) met een massa van 3 kg rolt zonder slip omhoog over een ruw hellend vlak met een hellingshoek θ en sin θ = 0.6. Als de zwaartekrachtversnelling g = 10 ms -2 en de beginsnelheid van het object 10 m/s is, dan is de lengte van het hellende vlak die het object aflegt...
Bekend:
Traagheidsmoment van een massieve cilinder (I) = ½ m R 2
Massa van de cilinder = 3 kg
Beginsnelheid (v o ) = 10 m/s
Eindsnelheid (v t ) = 0 m/s (object stopt)
Elevatiehoek ( θ ) = θ , waarbij sin θ = 0.6 = 6/10 = opp/hyp
Versnelling als gevolg van de zwaartekracht (g) = 10 m/s²2
Gevraagd: De lengte van het hellend vlak dat het object aflegt
oplossing:
Bereken de hoogte die de cilinder bereikt met behulp van de wet van behoud van mechanische energie.


Initiële hoogte (h o ) = 0 meter
Beginsnelheid (v o ) = 10 m/s
Eindsnelheid (v t ) = 0 m/s (object stopt)
Versnelling als gevolg van de zwaartekracht (g) = 10 m/ s²

De cilinder bereikt een hoogte van 7.5 meter.
Afgelegde afstand door de cilinder:

De cilinder heeft een afstand van 12.5 meter afgelegd.
3. Een hol cilindrisch object (I = m R 2 ) met straal R rolt zonder slip omhoog over een ruw hellend vlak met een hoek α, waarbij sin α = 0.8. Als de zwaartekrachtversnelling g = 10 ms -2 en de beginsnelheid 8 ms -1 is , wat is dan de lengte van het hellende vlak die het object aflegt voordat het stopt?
Bekend:
Traagheidsmoment van een massieve cilinder (I) = m R 2
Beginsnelheid (v o ) = 8 m/s
Eindsnelheid (v t ) = 0 m/s (object stopt)
Elevatiehoek van hellend vlak ( θ ) = θ , waarbij sin θ = 0.8
Versnelling als gevolg van de zwaartekracht (g) = 10 m/ s²
Gezocht: Afstand afgelegd door de cilinder
oplossing:
Bereken de hoogte die de cilinder bereikt met behulp van de wet van behoud van mechanische energie.


Initiële hoogte (h o ) = 0 meter
Beginsnelheid (v o ) = 8 m/s
Eindsnelheid (v t ) = 0 m/s
Versnelling als gevolg van de zwaartekracht (g) = 10 m/ s²

De cilinder bereikt een hoogte van 6.4 meter.
Afgelegde afstand door de cilinder:

De cilinder heeft een afstand van 8 meter afgelegd.