Wektory jednostkowe – problemy i rozwiązania

Wektory jednostkowe – problemy i rozwiązania

1. Obiekt porusza się z prędkością v = (2i − 1.5j) m/s. Jakie będzie przemieszczenie obiektu po 4 sekundach?

Znany:

Składowa pozioma prędkości (v x ) = 2 m/s

Składowa pionowa prędkości (v y ) = 1.5 m/s

Przedział czasu (t) = 4 sekund

Poszukiwane: Przemieszczenie

Przeczytaj więcej

Przemieszczenia wektorowe – problemy i rozwiązania

Przemieszczenia wektorowe – problemy i rozwiązania

1. Osoba idzie z punktu A do punktu B, 600 metrów na północ; następnie do punktu C, 400 metrów na zachód; następnie do punktu D, 200 metrów na południe; i kończy w punkcie E, 700 metrów na wschód. Jaka jest wartość przemieszczenia?

rozwiązanie:

Przemieszczenia wektorowe – problemy i rozwiązania 1

Znany:

AF = AB – BF = AB – CD = 600 – 200 = 400 m

EF = DE – DF = DE – BC = 700 – 400 = 300 m

Przeczytaj więcej

Dodawanie wektorów za pomocą składowych – problemy i rozwiązania

Dodawanie wektorów za pomocą składowych – problemy i rozwiązania

1. Trzy wektory pokazane na poniższym rysunku.

V1 = 30Dodawanie wektorów za pomocą składowych – problemy i rozwiązania 1

V2 = 30

V3 = 40

Jakie są wektory wypadkowe?

Znany:

V 1 = 30, kąt między V 1 a osią x = 30 o

Przeczytaj więcej

Grafika ruchu liniowego – problemy i rozwiązania

Grafika ruchu liniowego – problemy i rozwiązania

1. Narysuj wykres odległości (w pionie) w funkcji czasu (w poziomie), jak pokazano na poniższym rysunku. Obiekt w spoczynku przedstawiony jest liczbą…

rozwiązanie:

Grafika ruchu liniowego – zadania i rozwiązania 1

Numer 3, pokazany linią prostą.

Przeczytaj więcej

Prędkość średnia – problemy i rozwiązania

Prędkość średnia – problemy i rozwiązania

1. Ktoś okrąża prostokąt o długości 400 m i szerokości 100 m 12 razy w ciągu 1 godziny. Jaka jest średnia prędkość i średnia szybkość?

Znany:

Długość prostokąta = 400 metrów

Szerokość prostokąta = 100 metrów

Obwód prostokąta = (2 x 400 metrów) + (2 x 100 metrów) = 800 metrów + 200 metrów = 1000 metrów

Odległość = 12 x 1000 metrów = 12 000 metrów = 12 kilometrów

Przeczytaj więcej

Ruch pocisku – problemy i rozwiązania

27 Ruch pocisku – zadania i rozwiązania 1. Pocisk został wystrzelony pod kątem θ = 60° z prędkością 20 m/s. Przyspieszenie grawitacyjne wynosi 10 m/s². W jakim czasie pocisk osiągnie maksymalną wysokość? Wiadomo: Prędkość początkowa pocisku (vo) = 20 m/s Kąt (θ) = 60°C … Czytaj więcej

Zasada Blacka – problemy i rozwiązania

Zasada Blacka – problemy i rozwiązania

1. 200 gramów wody o temperaturze 30°C zmieszano ze 100 gramami wody o temperaturze 90°C. Ciepło właściwe wody = 1 kcal.gram −1 °C −1 . Określ temperaturę końcową mieszaniny!

Znany:

Masa wody 2 (m 1 ) = 200 gramów

Temperatura wody 1 (T 1 ) = 30 o C

Masa wody 2 (m 2 ) = 100 gramów

Przeczytaj więcej

Obiekt dynamiczny połączony sznurem nad bloczkiem Maszyna Atwooda – problemy i rozwiązania

10 Dynamics Obiekt połączony sznurem nad bloczkiem Maszyna Atwooda – Problemy i rozwiązania

1. Klocek A o masie 5 kg umieszczony na gładkiej poziomej płaszczyźnie. Klocek B o masie 3 kg wisi na jednym końcu linki połączonej z klockiem A na bloczku. Przyspieszenie grawitacyjne wynosi 10 m/s² . Jakie jest przyspieszenie obu klocków?

Znany:

Masa bloku A (mA) = 5 kgDynamika, obiekty połączone sznurem nad krążkiem, maszyna Atwooda – zadania i rozwiązania 1

Masa klocka B (m B ) = 3 kg

Przyspieszenie grawitacyjne (g) = 10 m/ s2

Przeczytaj więcej

Ruch kołowy – problemy i rozwiązania

Ruch kołowy – problemy i rozwiązania

1. Ciało o masie 10 kg porusza się po okręgu ze stałą prędkością 4 m/s. Jeśli promień okręgu wynosi 0.5 metra, to:

1) Częstotliwość okręgów wynosi 4/π Hz

2) Przyspieszenie dośrodkowe wynosi 32 ms -2

3) Siła dośrodkowa wynosi 320 N

4) Okres wynosi 4π s.

Które stwierdzenia są prawdziwe?

Przeczytaj więcej

Ruch swobodnego spadania – problemy i rozwiązania

Ruch swobodnego spadania – problemy i rozwiązania

1. Kamień spada swobodnie z wysokości 45 metrów. Jeśli przyspieszenie grawitacyjne wynosi 10 ms -2 , jaka jest prędkość kamienia w momencie uderzenia o ziemię?

Znany:

Wysokość (h) = 45 metra

Przyspieszenie grawitacyjne (g) = 10 m/ s2

Poszukiwana: końcowa prędkość kamienia w momencie uderzenia w ziemię (v t )

Przeczytaj więcej