3 въпроса относно уравнението за потенциална разлика
1. Електрически заряд се движи в хомогенно електрическо поле със сила 2√3 N на разстояние 20 cm. Ако посоката на силата е под ъгъл от 30 ° спрямо посоката на изместване на електрическия заряд, каква е разликата в електрическата потенциална енергия в началното и крайното положение на електрическия заряд?
известен:
Сила (F) = 2√3 N
Разстояние (s) = 20 см = 0.2 м
Ъгъл (θ) = 30 °
Търси се: Разлика в електрическия потенциал
Решение:

