1. Wat is de hoogte van een geostationaire satelliet boven het aardoppervlak?
G = universele constante = 6.67 x 10⁻¹¹ N m² / kg²
M = Massa van de aarde = 5.97 x 10²⁴ kg
T = 24 uur = 24 (3600 seconden) = 86,400 seconden = 8.64 x 10⁴ seconden
Het resultaat

De hoogte van de satelliet boven het aardoppervlak = 4.22 x 10⁷ m = 4.22 x 10⁴ km = 42,200 km
De hoogte van de satelliet boven het aardoppervlak = 6.38 x 10⁶ m = 6.38 x 10³ km = 6380 km
De hoogte van de satelliet boven het aardoppervlak = de afstand van de satelliet tot het middelpunt van de aarde – de straal van de aarde
De hoogte van de satelliet boven het aardoppervlak bedraagt 42,200 km – 6380 km.
De hoogte van de satelliet boven het aardoppervlak bedraagt 35,820 km.
[irp]
2. Wat is de snelheid van een geostationaire satelliet?
Universele constante (G) = 6.67 x 10⁻¹¹ N m² / kg²
Massa van de aarde (m E ) = 5.97 x 10 24 kg
De afstand tussen de satelliet en het middelpunt van de aarde (r) = 4.22 x 10⁷ m
Het resultaat

of gebruik deze vergelijking

[wpdm_package id = '949 ′]
- Problemen en oplossingen met betrekking tot de wet van de universele zwaartekracht van Newton
- Zwaartekracht, gewichtsproblemen en oplossingen
- Versnelling als gevolg van zwaartekracht: problemen en oplossingen
- Problemen en oplossingen met betrekking tot geostationaire satellieten
- De wet van Kepler: problemen en oplossingen