Išspręstos sviedinio judėjimo problemos – objekto padėties nustatymas
1. Kūnas metamas į viršų 60 ° kampu horizontalės atžvilgiu pradiniu 12 m/s greičiu. Nustatykite objekto padėtį po 1 sekundės judėjimo! Sunkio pagreitis yra 10 m/ s².
Žinomas:
Kampas ( θ ) = 60 °
Pradinis greitis (v0 ) = 12 m/s
Laiko intervalas (t) = 1 sekundė
Sunkio pagreitis (g) = 10 m/ s²
Ieškoma: objekto padėtis po 1 sekundės judėjimo
sprendimas:
Pradinio greičio horizontalioji dedamoji:
v ox = v o cos θ = (12 m/s) (cos 60 o ) = (12 m/s) (0.5) = 6 m/s
Pradinio greičio vertikalioji dedamoji:
v oy = v o sin θ = (12 m/s) (sin 60 o ) = (12 m/s) (0.5 √ 3 ) = 6 √ 3 m/s
Objekto padėtis horizontalia kryptimi:
Žinomas:
Horizontalioji greičio dedamoji (v x ) = 6 m/s
Laiko intervalas (t) = 1 sekundė
Ieškoma: horizontalus diapazonas (x)
sprendimas:
6 metrai per sekundę reiškia, kad kamuolys nueina net 6 metrus kas 1 sekundę. Kamuolys nueina 6 metrus po 1 sekundės judėjimo. Taigi, kamuolio padėtis horizontalia kryptimi yra 6 metrai.
Objekto padėtis vertikalia kryptimi:
Pasirinkite kryptį aukštyn kaip teigiamą, o kryptį žemyn kaip neigiamą.
Žinomas:
Pradinis greitis (v0 ) = 6 √ 3 m/s (teigiama aukštyn)
Laiko intervalas (t) = 1 sekundė
Sunkio pagreitis (g) = -10 m/s² ( neigiama kryptimi žemyn)
Ieškoma: aukščio po 1 sekundės judėjimo
sprendimas:
h = vo t + 1/2 gt2 = (6√3) (1) + 1/2 (-10)(1)2) = 6√3 + (-5)(1) = 6√3 – 5 = 6(1.7) – 5 = 10.2 – 5 = 5.2 metro.
Objekto padėtis po 1 sekundės judėjimo:
Horizontalus poslinkis (x) = 6 metrai
Vertikalus poslinkis (y) = 5.2 metro
[irp]
2. Kūnas iš 20 metrų aukščio pastato yra išmestas į viršų 30 o kampu horizontalės atžvilgiu. Jo pradinis greitis yra 50 m/s. Apskaičiuokite vertikalų poslinkį, kai kūnas pajuda 1 sekundę! Sunkio pagreitis yra 10 m/ s².
Žinomas:
Kampas ( θ ) = 30 °
Pradinis aukštis (h o ) = 20 metrų
Pradinis greitis (v0 ) = 50 m/s
Laiko intervalas (t) = 1 sekundė
Sunkio pagreitis (g) = 10 m/ s²
Ieškomas: Ūgis (h)
sprendimas:
Pradinio greičio vertikalioji dedamoji:
v oy = v o sin θ = (50 m/s) (sin 30 o ) = (50 m/s) (0.5) = 25 m/s
Aukštis:
Pasirinkite kryptį aukštyn kaip teigiamą, o kryptį žemyn kaip neigiamą.
Žinomas:
Pradinis greitis (v0 ) = 25 m/s (teigiama aukštyn)
Laiko intervalas (t) = 1 sekundė
Sunkio pagreitis (g) = -1 0 m/s 2 (neigiamas žemyn)
Ieškomas: Ūgis (h)
sprendimas:
h = v o t + 1/2 gt 2 = (25)(1) + 1/2 (-10)(1 2 ) = 25 + (-5)(1) = 25 – 5 = 20 metrų.
Kūno aukštis po 1 sekundės judėjimo yra 20 metrų virš vietos, kur kūnas yra projektuojamas , arba 40 metrų virš žemės.
[irp]
3. Mažas rutulys yra horizontaliai išsviestas iš 10 metrų aukščio pastato pradiniu greičiu v₂ = 10 m/s. Apskaičiuokite rutulio poslinkį po 1 sekundės judėjimo ! Sunkio pagreitis yra 10 m/ s²
Žinomas:
Pradinis aukštis (h) = 10 metrų
Pradinis greitis (v0 ) = 10 m/s
Laiko intervalas (t) = 1 sekundė
Sunkio pagreitis (g) = 10 m/ s²
Ieškoma: kamuolio padėtis po 1 sekundės judėjimo!
sprendimas:
Horizontalus poslinkis:
Žinomas:
Horizontalioji greičio dedamoji (v x ) = 10 m/s
Laiko intervalas (t) = 1 sekundė
Ieškoma: objekto padėtis
sprendimas:
10 metrų per sekundę reiškia, kad objektas kas 1 sekundę nueina net 10 metrų. Poslinkis po 1 sekundės judėjimo yra 10 metrų. Taigi horizontalus poslinkis yra 10 metrų.
Vertikalus poslinkis:
Apskaičiuojamas kaip laisvojo kritimo judėjimas.
Žinomas:
Laiko intervalas (t) = 1 sekundė
Sunkio pagreitis (g) = 10 m/ s²
Ieškoma: aukščio po 1 sekundės judėjimo (h)
sprendimas:
h = 1/2 gt 2 = 1/2 (10)(1 2 ) = (5)(1) = 5 metrai.
Po 1 sekundės objektas nukrenta iki 5 metrų. Aukštis virš žemės lygio = 10 metrų – 5 metrai = 5 metrai.
Objekto padėtis po 1 sekundės judėjimo:
Objekto padėtis horizontalia kryptimi (x) = 10 metrų
Objekto padėtis vertikalia kryptimi (y) = 5 metrai
[irp]
[wpdm_package id='532′]
[wpdm_package id='536′]
- Išskaidykite pradinį greitį į horizontalias ir vertikalias dedamąsias
- Nustatykite horizontalų poslinkį
- Nustatykite maksimalų aukštį
- Nustatykite laiko intervalą
- Nustatykite objekto padėtį
- Nustatykite galutinį greitį