3 pytania dotyczące równania różnicy potencjałów
1. Ładunek elektryczny przemieszcza się w jednorodnym polu elektrycznym z siłą 2√3 N na odległość 20 cm. Jeśli kierunek siły jest nachylony pod kątem 30 ° do przemieszczenia ładunku elektrycznego, jaka jest różnica energii potencjalnej ładunku w położeniu początkowym i końcowym?
Znany:
Siła (F) = 2√3 N
Odległość (s) = 20 cm = 0.2 m
Kąt (θ) = 30 °
Poszukiwane: Różnica potencjałów elektrycznych
Rozwiązanie:

