1. In de onderstaande figuur is een grafiek van kracht (F) versus verlenging (x ) weergegeven. Bepaal de veerconstante!
Het resultaat
De formule van de wet van Hooke :
k = F / x
F = kracht (Newton)
k = veerconstante (Newton/meter)
x = de lengteverandering (meters)
Veerconstante:
k = 10 / 0.02 = 20 / 0.04
k = 500 N/m
[irp]
2. Bepaal de veerconstante.

Het resultaat
Veerconstante:
k = F / x
k = 5 / 0.01 = 10 / 0.02 = 15 / 0.03 = 20 / 0.04
k = 500 N/m
[irp]
3. Veer A heeft een oorspronkelijke lengte van 60 cm en veer B heeft een oorspronkelijke lengte van 90 cm. Veer A heeft een veerconstante van 100 N/m en veer B een veerconstante van 200 N/m. De verhouding tussen de lengteverandering van veer A en de lengteverandering van veer B is…
Bekend:
Veerconstante A (kA ) = 100 N/m
Veerconstante B (kB ) = 200 N/m
Kracht op veer A (F A ) = F
Kracht op veer B (F B ) = F
Gezocht: Δl A : Δl B
oplossing:
De formule van de wet van Hooke:
Δl = F / k
Δl = de lengteverandering, F = kracht, k = constante
De verandering in lengte van veer A:
Δl A = F A / k A = F / 100
De verandering in lengte van veer B:
Δl B = F B / k B = F / 200
De verhouding tussen de lengteverandering van veer A en de lengteverandering van veer B:
Δl A : Δl B
F/100 : F/200
1/100 : 1/200
1/1 : 1/2
2: 1
[irp]
4. Aan een nylonkoord met een oorspronkelijke lengte van 20 cm wordt een kracht van 10 N getrokken. De lengteverandering van het koord is 2 cm. Bepaal de grootte van de kracht als de lengteverandering 6 cm is.
Bekend:
Kracht (F) = 10 N
De lengteverandering ( Δl ) = 2 cm = 0.02 m
Gevraagd: de grootte van de kracht (F) als Δl = 0.06 m.
oplossing:
Constante:
k = F / Δl
k = 10 / 0.02 = 500 N/m
De grootte van de kracht (F) als Δl = 0.06 m:
F = kx
F = (500)(0.06)
F = 30 N
[irp]
[wpdm_package id = '689 ′]