3 preguntas sobre a ecuación da diferenza de potencial
1. Unha carga eléctrica móvese nun campo eléctrico homoxéneo cunha forza de 2√3 N unha distancia de 20 cm. Se a dirección da forza forma un ángulo de 30 ° con respecto ao desprazamento da carga eléctrica, cal é a diferenza na enerxía potencial eléctrica nas posicións inicial e final da carga eléctrica?
Coñecido:
Forza (F) = 2√3 N
Distancia (s) = 20 cm = 0.2 m
Ángulo (θ) = 30 °
Busca: Diferenza de potencial eléctrico
Solución:

