Perlanggaran – masalah dan penyelesaian

Perlanggaran – masalah dan penyelesaian

1. Objek A (3 kg) bergerak pada kelajuan 8 m/s dan objek B (5 kg) bergerak pada kelajuan 4 m/s. Jika perlanggaran antara objek A dan B adalah anjal sempurna, apakah halaju objek A dan B selepas perlanggaran?

Diketahui:

Jisim objek A (m1 ) = 3 kg

Jisim objek B (m² ) = 5 kg

Laju objek A (v1 ) = 8 ms –1

Laju objek B (v2 ) = 4 ms –1

Maklumat Lanjut

Vektor unit – masalah dan penyelesaian

Vektor unit – masalah dan penyelesaian

1. Sebuah objek bergerak pada halaju v = (2i − 1.5j) m/s. Berapakah sesaran objek itu selepas 4 saat?

Diketahui:

Komponen mendatar halaju (v x ) = 2 m/s

Komponen menegak halaju (v_y ) = 1.5 m/s

Selang masa (t) = 4 saat

Dikehendaki: Anjakan

Maklumat Lanjut

Anjakan vektor – masalah dan penyelesaian

Anjakan vektor – masalah dan penyelesaian

1. Seorang berjalan dari titik A ke titik B, 600 meter ke utara; kemudian ke titik C, 400 meter ke barat; kemudian ke titik D, 200 meter ke selatan; dan kemudian berakhir di titik E, 700 meter ke timur. Berapakah magnitud sesaran tersebut?

Penyelesaian:

Anjakan vektor – masalah dan penyelesaian 1

Diketahui:

AF = AB – BF = AB – CD = 600 – 200 = 400 m

EF = DE – DF = DE – BC = 700 – 400 = 300 m

Maklumat Lanjut

Menambah vektor menggunakan komponen – masalah dan penyelesaian

Menambah vektor menggunakan komponen – masalah dan penyelesaian

1. Tiga vektor seperti yang ditunjukkan dalam rajah di bawah.

V1 = 30Menambah vektor menggunakan komponen – masalah dan penyelesaian 1

V2 = 30

V3 = 40

Apakah vektor-vektor yang terhasil.

Diketahui:

V 1 = 30, sudut antara V 1 dan paksi x = 30 o

Maklumat Lanjut

Grafik gerakan linear – masalah dan penyelesaian

Grafik gerakan linear – masalah dan penyelesaian

1. Graf jarak (menegak) lawan masa (mendatar) seperti yang ditunjukkan dalam rajah di bawah. Objek dalam keadaan pegun ditunjukkan oleh nombor…

Penyelesaian:

Grafik gerakan linear – masalah dan penyelesaian 1

Nombor 3, ditunjukkan oleh garis lurus.

Maklumat Lanjut

Halaju purata – masalah dan penyelesaian

Halaju purata – masalah dan penyelesaian

1. Seseorang membulatkan sebuah segi empat tepat dengan panjang 400 m dan lebar 100 m, 12 kali dalam 1 jam. Berapakah halaju purata dan laju purata?

Diketahui:

Panjang segi empat tepat = 400 meter

Lebar segi empat tepat = 100 meter

Lilitan segi empat tepat = (2 x 400 meter) + (2 x 100 meter) = 800 meter + 200 meter = 1000 meter

Jarak = 12 x 1000 meter = 12,000 meter = 12 kilometer

Maklumat Lanjut

Gerakan projektil – masalah dan penyelesaian

27 Gerakan projektil – masalah dan penyelesaian 1. Sebutir peluru ditembak pada sudut θ = 60o dengan halaju 20 m/s. Pecutan graviti ialah 10 m/s2. Apakah selang masa untuk mencapai ketinggian maksimum? Diketahui: Halaju awal peluru (vo) = 20 m/s Sudut (θ) = 60oC … Baca lebih lanjut

Prinsip Hitam – masalah dan penyelesaian

Prinsip Hitam – masalah dan penyelesaian

1. 200 gram air pada suhu 30°C dicampurkan dengan 100 gram air pada suhu 90°C. Haba tentu air = 1 kal.gram −1 °C −1 . Tentukan suhu akhir campuran itu!

Diketahui:

Jisim air 2 (m1 ) = 200 gram

Suhu air 1 (T 1 ) = 30 o C

Jisim air 2 (m2 ) = 100 gram

Maklumat Lanjut

Objek Dinamik disambungkan dengan kord di atas takal Mesin Atwood – Masalah dan Penyelesaian

10 Dinamik Objek yang disambungkan dengan kord di atas takal Mesin Atwood – Masalah dan Penyelesaian

1. Bongkah A berjisim 5 kg, diletakkan di atas satah mendatar yang licin. Bongkah B berjisim 3 kg tergantung pada satu hujung tali yang disambungkan dengan bongkah A di atas takal. Pecutan graviti ialah 10 m/s² . Berapakah pecutan kedua-dua bongkah?

Diketahui:

Jisim bongkah A (mA) = 5 kgDinamik, objek yang disambungkan oleh kord di atas takal, mesin atwood - masalah dan penyelesaian 1

Jisim bongkah B (m B ) = 3 kg

Pecutan akibat graviti (g) = 10 m/ s²

Maklumat Lanjut

Gerakan membulat – masalah dan penyelesaian

Gerakan membulat – masalah dan penyelesaian

1. Sebuah objek berjisim 10 kg bergerak dalam bulatan pada kelajuan malar 4 m/s. Jika jejari bulatan itu ialah 0.5 meter, maka:

1) Frekuensi bulatan ialah 4/π Hz

2) Pecutan mentripetal ialah 32 ms -2

3) Daya memusat ialah 320 N

4) Kalanya ialah 4π s.

Yang manakah merupakan pernyataan yang benar?

Maklumat Lanjut