1. Jėgos (F) ir pailgėjimo (x) grafikas parodytas paveikslėlyje žemiau. Raskite spyruoklės konstantą!
Sprendimas
Huko dėsnio formulė:
k = F / x
F = jėga (Niutonas)
k = spyruoklės konstanta (niutonai/metrui)
x = ilgio pokytis (metrais)
Spyruoklės konstanta:
k = 10 / 0.02 = 20 / 0.04
k = 500 N/m²
[irp]
2. Nustatykite spyruoklės konstantą.

Sprendimas
Spyruoklės konstanta:
k = F / x
k = 5 / 0.01 = 10 / 0.02 = 15 / 0.03 = 20 / 0.04
k = 500 N/m²
[irp]
3. Spyruoklės A pradinis ilgis yra 60 cm, o spyruoklės B pradinis ilgis – 90 cm. Spyruoklės A jėga yra pastovi 100 N/m, spyruoklės B – pastovi 200 N/m. Spyruoklės A ilgio pokyčio ir spyruoklės B ilgio pokyčio santykis yra…
Žinomas:
Spyruoklės konstanta A (k A ) = 100 N/m
Spyruoklės B konstanta (kB ) = 200 N/m
Spyruoklę veikianti jėga A (F A ) = F
Spyruoklę veikianti jėga B (F B ) = F
Ieškoma: Δl A : Δl B
sprendimas:
Huko dėsnio formulė:
Δl = F / k
Δl = ilgio pokytis, F = jėga, k = konstanta
Spyruoklės ilgio pokytis A:
Δl A = F A / k A = F / 100
Spyruoklės B ilgio pokytis:
Δl B = F B / k B = F / 200
Spyruoklės A ilgio pokyčio ir spyruoklės B ilgio pokyčio santykis:
Δl A : Δl B
F/100 : F/200
1 / 100 : 1 / 200
1 / 1 : 1 / 2
2: 1
[irp]
4. Nailoninė virvelė, kurios pradinis ilgis yra 20 cm, tempiama 10 N jėga. Virvelės ilgio pokytis yra 2 cm. Nustatykite jėgos dydį, jei ilgio pokytis yra 6 cm.
Žinomas:
Jėga (F) = 10 N
Ilgio pokytis ( Δl ) = 2 cm = 0.02 m
Ieškoma jėgos dydžio (F), jei Δl = 0.06 m.
sprendimas:
Pastovi:
k = F / Δl
k = 10 / 0.02 = 500 N/m²
Jėgos dydis (F), jei Δl = 0.06 m:
F = kx
F = (500)(0.06)
F = 30 N
[irp]
[wpdm_package id='689′]