Šilumos masė Savitoji šiluma Temperatūros pokytis – problemos ir sprendimai

9 Šilumos masė Savitoji šiluma Temperatūros pokytis – problemos ir sprendimai

1. 2 kg švino kaitinamas iš 50oC iki 100oC. specifinė šiluma švino yra 130 J.kg-1 oC-1. Kiek šiluma yra absorbuojamas švino?

Žinomas:

Masė (m) = 2 kg

Savitoji šiluma ( c) = 1 3 0 J.kg⁻¹ C⁻¹

Temperatūros pokytis ( ΔT ) = 100 ° C – 50 ° C = 50 ° C

Ieškoma: Šilumos (Q)

sprendimas:

Q = mc₀ ΔT

Q = šiluma , m = masė, c = savitoji šiluma , ΔT = temperatūros pokytis

Švino sugeriama šiluma:

Q = (2 kg)(1 3 0 J.kg⁻¹ C⁻¹ ) (50 ° C )

Q = (100)(1 3 0)

Q = 1 3000 džaulių

Q = 1,3 x 10⁻⁴ džaulių

[irp]

2. Vario savitoji šiluma yra 390 J/k g o C, temperatūros pokytis yra 40 o C. Jei varis sugeria 40 džaulių šilumos, kokia yra vario masė?

Žinomas:

Vario savitoji šiluma (c) = 390 J/k g o C

Temperatūros pokytis ( ΔT ) = 40 ° C

Šiluma ( Q) = 40 J

Ieškoma: vario masė (m)

sprendimas:

Q = mc₀ ΔT

40 J = (m)( 390 J/k g o C)(40 ° C)

40 = (m)( 390 /k g)(40)

40 = (m)( 390/kg )(4)

40 = (m)( 1560/kg )

m = 40 / 1560

m = 0.026 kg

m = 26 gramai

3. Pradinė 20 gramų vandens temperatūra yra 30 ° C. Vandens savitoji šiluma yra 1 cal g -1 o C -1 . Jei vanduo sugeria 300 kalorijų šilumos, nustatykite galutinę temperatūrą!

Žinomas:

Masė (m) = 20 g

Pradinė temperatūra (T1 ) = 30 ° C

Vandens savitoji šiluma (c) = 1 cal g -1 o C -1

Šiluma (Q) = 300 kalorijų

Ieškoma: galutinės vandens temperatūros

sprendimas:

Q = mc₀ΔT

300 kalorijų = (20 g)( 1 kalorija g -1 o C -1 ) ( T2 -30 )

300 = (20)(1) ( T2-30 )

300 = 20 ( T2-30 )

300 = 20 T 2 – 600

300 + 600 = 20T2

900 = 20T 2

T2 = 900 / 20

T2 = 45

Temperatūros pokytis yra 45 ° C – 30 ° C = 15 ° C.

 [irp]

4. Ttemperatūros pokytis jūros vandens is 1oC kai vanduo sugeria 3900 džaulių šilumos. Jūros vandens savitoji šiluma yra 3.9 × 103 J/kg°C, kokia yra jūros vandens masė.

Žinomas:

Temperatūros pokytis ( ΔT ) = 1 ° C

Šiluma (Q) = 42 000 džaulių

Jūros vandens savitoji šiluma (c) = 3.9 x 10³ J / k g°C = 3900 J/kg°C

Ieškoma: Masė (m)

sprendimas:

Q = mc₀ ΔT

Q = šiluma , m = masė, c = savitoji šiluma , ΔT = temperatūros pokytis

m = Q / c ΔT = 3900 / (3900)(1) = 3900 / 3900 = 1 kg

5. 2 kg varis sugeria 39 000 J šilumos esant 30 °C temperatūrai. Jei vario savitoji šiluma yra 390 J/kg °C, kokia yra galutinė vario temperatūra...

Žinomas:

Masė (m) = 2 kg

Pradinė temperatūra (T1 ) = 30 ° C

Šiluma (Q) = 39 000 džaulių

Vario savitoji šiluma (c) = 390 J/kg o C

Reikalinga : galutinė temperatūra ( T2 )

sprendimas:

Q = mc₀ΔT

Q = šiluma , m = masė, c = savitoji šiluma , ΔT = temperatūros pokytis

Q = mc₀, ΔT = mc₀ ( T² – T¹ )

39 000 = (2)( 390)(T2 – 30)

100 = (2)(1)(T2 – 30)

100 = (2)(T2 – 30)

50 = T 2 – 30

T2 = 50 + 30

T2 = 80 ° C

[irp]

6. 5 kg vandens įkaitinamas nuo 15 °C iki 40 °C. Kokią šilumą vanduo sugeria? Savitoji vandens šiluma yra 4.2 × 103 J /kg° C.

Žinomas:

Masė (m) = 5 kg

Pradinė temperatūra (T1 ) = 15 °C

Galutinė temperatūra (T2 ) = 40 °C

Vandens savitoji šiluma (c) = 4.2 × 10³ J /kg°C

Ieškoma: Šilumos (Q)

sprendimas:

Q = mc₀ΔT

Q = (5 kg) ( 4.2 × 10³ J /kg°C) (40–15 °C)

Q = (5)( 4.2 × 10³ J )(25)

Q = 525 × 10³ J

Q = 525,000 džaulių

7. 2 kg vandens įkaitinamas nuo 24 °C iki 90 °C. Kokią šilumą vanduo sugeria? Savitoji vandens šiluma yra 4.2 × 103 J /kg° C.

Žinomas:

Masė (m) = 2 kg

Pradinė temperatūra (T1 ) = 24 °C

Galutinė temperatūra (T2 ) = 90 °C

Vandens savitoji šiluma (c) = 4,200 džaulių/kg°C

Ieškoma :: Šilumos (Q)

sprendimas:

Q = m c ΔT

Q = (2 kg) ( 4 200 džaulių/kg °C) (90 °C–24 °C)

Q = (2 kg) ( 4 200 džaulių/kg °C) (66 °C)

Q = (132) ( 4 200 džaulių)

Q = 554,400 džaulių

[irp]

8. 5 gramų vandens kaitinamas nuo 10 °C iki 40 °C. Kokią šilumą vanduo sugeria? Savitoji vandens šiluma yra 1 × 103 cal / g r °C.

Žinomas:

Masė (m) = 5 gramai

Pradinė temperatūra (T1 ) = 10 ° C

Galutinė temperatūra (T2 ) = 40 ° C

Vandens savitoji šiluma (c) = 1 c al/ g °C

Ieškoma : Šilumos

sprendimas:

Q = mc₀ΔT

Q = (5 gramai)( 1 cal/g°C)(40 ° C – 10 ° C)

Q = (5)( 1 kcal )(30)

Q = 150 kalorijų

9. 0.2 kg vandens, esant 25 ° C temperatūrai, sugeria 42 000 džaulių šilumos. Vandens savitoji šiluma yra 4200 J/kg ° C, tokia yra galutinė vandens temperatūra.

Žinomas:

Vandens masė (m3) = 0.2 kg

Šiluma (Q) = 42 000 džaulių

Vandens savitoji šiluma (c) = 4200 J/kg o C

Pradinė temperatūra (T1 ) = 25 ° C

Pageidaujama: Galutinė temperatūra ( T2 )

sprendimas:

Q = mc₀, ΔT = mc₀ ( T² – T¹ )

Q= šiluma, m = masė, c = specifinė šiluma, ΔT = temperatūros pokytis, T.1 = pradinė temperatūra, T.2 = galutinė temperatūra

Q = mc( T2 – T1 )

42 000 = (0.2)(4200)(T2 – 25)

42 000 = 840 (T2 – 25)

42 000 = 840 T2 – 21 000

42 000 + 21 000 = 840 T2

63 000 = 840 T2

T2 = 63,000 / 840

T2 = 75 ° C

  1. Temperatūros skalių konvertavimas
  2. Linijinis plėtimasis
  3. Ploto plėtra
  4. Tūrio išplėtimas
  5. šiluma
  6. Mechaninis šilumos ekvivalentas
  7. Savitoji šiluma ir šiluminė talpa
  8. Latentinė šiluma, lydymosi šiluma, garavimo šiluma
  9. Energijos taupymas šilumos perdavimui

Palikite komentarą