Äriküsimuste näide

9 näidet äriküsimustest

1. Klotsile rakendatakse 20 njuutoni suurust jõudu, kuni plokk liigub 2 meetrit. Jõu F poolt plokile tehtud töö on…
Füüsika-äri-füüsikaArutelu
On teada :
Jõud (F) = 20 N
Nihe (s) = 2 meetrit
Nurk = 0 (jõu suund on sama mis nihke suund või jõu suund langeb kokku nihke suunaga nii, et jõu ja nihke vahel moodustunud nurk on null)
Küsis Pingutus (W)
Jawab :
Füüsika-äri-füüsikaKatatan:
Kui jõu suund on sama kui nihke suund, arvutage töö valemi W = F⁻s abil, ilma cos-i lisamata. tihane.

2. Objekt seisab paigal siledal põrandal. Objektile rakendatakse jõudu F = 10 N, mis moodustab 30-kraadise nurga.o vastu põrandapinda. Kui objekt liigub 1 meetri, siis kui palju tööd teeb objektile mõjuv jõud F?
Füüsika-äri-füüsikaArutelu
On teada :
Jõud (F) = 10 njuutonit
Nihke suunas mõjuv jõud (Fx) = Fcos 30o = (10)(0,5√3) = 5√3 njuutonit
Nihe (s) = 1 meetrit
Küsis pingutus (W) ?
Jawab :
W = Fx s = (5√3)(1) = 5√3 džauli

3. 1 kg massiga ese langeb vabalt 2 meetri kõrguselt. Kui raskuskiirendus on 10 m/s2, määrake gravitatsioonijõu poolt objektile tehtud töö!
Arutelu
On teada :
Objekti mass (m) = 1 kg
Kõrgus (h) = 2 meetrit
Raskuskiirendus (g) = 10 m/s2
Küsis Gravitatsioonijõu poolt objektile tehtud töö (W)
Jawab :
Gravitatsioonijõu ehk raskuse (w) suund on vertikaalne allapoole, objekti nihke (s) suund on samuti vertikaalne allapoole, nii et gravitatsioonijõud on samas suunas kui objekti nihe.
W = F s = wh = mgh
W = (1)(10)(2) = 20 džauli

4. Vedrule rakendatakse 1 kg massiga koormust nii, et vedru pikkus suureneb 2 cm. Kui raskuskiirendus on 10 m/s2, määrake (a) vedrukonstant (b) vedru poolt koormusele tehtav töö
Arutelu
On teada :
Mass (m) = 1 kg
Raskuskiirendus (g) = 10 m/s2
Vedru pikkuse suurenemine (x) = 2 cm = 0,02 meetrit
Küsis : vedrukonstant ja vedrujõu tehtud töö
Jawab :
(a) Vedrukonstant
Hooke'i seaduse valem :
F = k x.
Vedrukonstandi arvutamiseks pöörake see valem tagasi:
k = F / x = w / x = mg / x
k = (1)(10) / 0,02 = 10 / 0,02
k = 500 njuutonit meetri kohta
(b) Vedrujõu tehtud töö
W = – ½ kx2
W = – ½ (500)(0,02)2
W = – (250)(0,0004)
W = -0,1 džauli
Vedrujõu poolt koormusele tehtav töö on negatiivne, kuna vedrujõu suund on vastupidine koormuse nihke suunale.

5. Põrandal olevat kasti kiirendatakse 10 N jõuga nii, et kast liigub 2 meetrit. Kui tõukejõud on samas suunas kui kasti nihkumine ja kastile mõjub 2 njuutoni suurune kineetiline hõõrdejõud, siis kasti kallal tehtav kogutöö on...
Arutelu
Füüsika-äri-füüsikaOn teada :
Jõud (F) = 10 njuutonit
Kineetiline hõõrdejõud (Fk) = 2 njuutonit
Nihe (s) = 2 meetrit
Küsis Kogupingutus (Wsummaarne)
Jawab :
Jõu abil tehtud töö (F):
W1 = F s cos 0 = (10)(2)(1) = 20 džauli
Kineetilise hõõrdejõu (F) tehtud töök):
W2 =Fk s = (2)(2)(cos 180) = (2)(2)(-1) = -4 džauli
Kogupingutus on:
Wsummaarne =W1 - W2
Wsummaarne = 20 - 4
Wsummaarne = 16 džauli

6. Objekt massiga 5 kg asub Maa pinnast 10 meetri kõrgusel. Raskuskiirendus on 10 m/s⁻² . Töö hulk, mis on vajalik objekti liigutamiseks Maa pinnast 15 meetri kõrgusele, on...

A. 75 džauli

B. 250 džauli

C. 500 džauli

D. 750 džauli

E. 1.250 džauli

Arutelu

On teada, et:

Objekti mass (m) = 5 kg

Kõrgus (h) = 10 meetrit

Raskuskiirendus (g) = 10 m/ s²

Küsimus: Pingutus eseme liigutamiseks 15 meetri kõrgusele

Vastus:

Objekti liigutamiseks vajalik pingutus on vähemalt võrdne objektile mõjuva gravitatsioonijõuga.

Raskusjõu tehtud töö valem:

W = wh = mgh

Kirjeldus: W = pingutus, w = gravitatsioon, h = kõrgus, m = mass, g = gravitatsioonikiirendus

Tehtud töö valem on:

W = wh = mgh = (5 kg)(10 m/ s² )(10 m) = 500 kg m² / s² = 500 džauli

Õige vastus on C.

7. 2 kg massiga objekt liigub siledal pinnal kiirusega 2 m/s –1 . Mõni hetk hiljem liigub objekt kiirusega 5 m/s –1 . Selle aja jooksul objektil tehtud töö on…

A. 4 džauli

Umbes 9 džauli

U. 15 džauli

D. 21 džauli

E. 25 džauli

Arutelu

On teada, et:

Objekti mass (m) = 2 kg

Algkiirus (v0 ) = 2 ms –1

Lõppkiirus (vt ) = 5 ms –1

Küsimus: Objektil tehtud töö ajavahemiku jooksul

Vastus:

Töö ja kineetilise energia teoreem väidab, et objektil tehtud kogutöö on võrdne objekti kineetilise energia muutusega. Matemaatiliselt:

W = ΔEK = EK 2 – EK 1 = 1/2 mv t 2 – 1/2 mv o 2 = 1/2 m (v t 2 – v o 2 ) = 1/2 (2) (5 2 - 2 2 ) = (1) (25-4) = 21 džauli

8. 10 kg massiga laud toetub esialgu siledale põrandale, seda lükatakse 3 sekundit ja see liigub sirgjooneliselt kiirendusega 2 m s −2 . Tehtud töö hulk on…

A. 20 džauli

Umbes 30 džauli

U. 60 džauli

D. 180 džauli

E. 360 džauli

Arutelu

On teada, et :

Mass (m) = 10 kg

Algkiirus (v0 ) = 0 (algselt on laud paigal)

Ajavahemik (t) = 3 sekundit

Kiirendus (a) = 2 m/ s²

Küsiti : pingutus (W)?

Vastus :

Esmalt arvutage läbitud vahemaa GLBB valemi abil:

s = v o t + ½ punktis 2 = (0)(3) + ½ (2)(3) 2

s = 0 + (1)(9) = 9

Laual tehtud töö:

W = F s = (ma)(s) = (10)(2)(9) = 180 džauli

Õige vastus on D.

9. Klotsi massiga 1,5 kg lükatakse kaldpinnal ülespoole konstantse jõuga F = 15 N, nagu joonisel näidatud. Eeldame, et raskuskiirendus (g) on ​​10 ms -2 ja hõõrdumine ploki ja kaldpinna vahel on null. Klotsi peal tehtav kogutöö on…

A. 15 JÄri (töö) arutelu 1

B. 30 J

C. 35 J

D. 45 J

E. 50 J

Arutelu

On teada, et :

Ploki mass (m) = 1,5 kg

Raskuskiirendus (g) = 10 m/ s²

Klotsi kaal (w) = mg = (1,5)(10) = 15 njuutonit

Tõukejõud (F) = 15 njuutonit

Küsimus : plokil tehtud kogutöö (W)?

Vastus :

Klotsil teevad tööd kaks jõudu: ploki nihkega paralleelne jõud ehk tõukejõud (F) ja kaldpinnaga paralleelne ploki kaal (wx ).

Tõukejõu tehtud töö on:

W1 = Fs = (15 N)(2 m) = 30 Nm = 30 džauli

Raskusjõu tehtud töö wx:

W2 = wxs = ( w sin 30 ° )(2 m) = (15 N)(1/2)(2 m) = 15 Nm = 15 džauli

Ploki kallal tehtud töö kogumaht:

W kokku = W1 – W2 = 30 J – 15 J = 15 džauli

Õige vastus on A.

Jäta kommentaar