Näide statsionaarsetest ja seisulainetest

4 Näited statsionaarsetest ja seisulainetest

1. Keel on 0,6 meetrit pikk. Kui keel pinget reguleerida nii, et laine kiirus on 120 m/s, siis põhisagedus on...
A. 100 Hz
B. 120 Hz
C. 140 Hz
Sagedus: 150 Hz
E. 350 Hz
Arutelu:

On teada :
Traadi pikkus (L) = 0,6 meetrit
Laine kiirus (v) = 120 m/s.
Küsis :
Põhisagedus (f1)?
Jawab :
Põhisageduse valem (f1) statsionaarsed lained või seisulained, mille puhul nööri mõlemad otsad on kinnitatud:
f1 = v / 2L
Põhisagedus (f1) lained on:
f1 = 120 / (2)(0,6) = 120 / 1,2 = 100 Hz
Õige vastus on A.

2. Peegeldumise tagajärjel tekib statsionaarne laine võrrandiga: y = 0,4 sin (0,6 π x) cos π(8t) meetrit. Ülaltoodud võrrandist on peegeldunud laine kiirus...
A. 10,0 m/s
B. 11,5 m/s
C. 12,4 m/s
D. 13,2 m/s
E. 14,0 m/s
Arutelu:
Statsionaarsed lained - 1On teada :
Statsionaarsed lained - 2Küsis :
Peegeldunud laine kiirus (v)?
Jawab :

Statsionaarsed lained - 3

Õige vastus on D.

3. 3 m pikkune nöör on ühest otsast kinni seotud ja teine ​​ots on ühendatud vibraatoriga. Kui vibraator vibreerib, tekib nööril statsionaarne laine, nagu on näidatud joonisel:

5. kõhu asukoht seotud otsast on…

A. 0,9 m2016. aasta keskkooli füüsika riigieksami arutelu - 57

B. 1,2 m

U. 2,5 m

D. 2,7 m

E. 3,0 m

Arutelu

Vibraatoriga ühendatud nööri ots saab vabalt liikuda, samal ajal kui vardaga ühendatud nööri ots on kinni seotud.

Kahe lähima sõlme vaheline kaugus = 3 meetrit / 5 = 3/5 meetrit.

1. sõlme asukoht seotud otsast = 3/5 meetrit

2. sõlme asukoht seotud otsast = 2 (3/5 meetrit) = 6/5 meetrit

3. sõlme asukoht seotud otsast = 3 (3/5 meetrit) = 9/5 meetrit

4. sõlme asukoht seotud otsast = 4 (3/5 meetrit) = 12/5 meetrit

Kaugus ühe sõlme ja lähima kõhu vahel = 1/2 (3/5 meetrit) = 3/10 meetrit.

5. mao asukoht seotud otsast = 4. sõlme kaugus seotud otsast + Kaugus ühe sõlme ja lähima mao vahel = 12/5 + 3/10 = 24/10 + 3/10 = 27/10 = 2,7 meetrit.

Õige vastus on D.

4. Melde katses saadi joonisel näidatud statsionaarne laine. Kui kasutatud nööri pikkus on 1,5 m, siis vibratsiooniallikast arvutatud neljanda sõlme asukoht on...

A. 0,40 m2016. aasta keskkooli füüsika riigieksami arutelu - 58

B. 0,54 m

U. 0,96 m

D. 1,02 m

E. 1,10 m

Arutelu

Kahe lähima sõlme vaheline kaugus = 1,5 meetrit / 11 = 1,5/11 meetrit.

Sõlme 1 asukoht vibratsiooniallikast = 1,5/11 meetrit

2. sõlme asukoht vibratsiooniallikast = 2 (1,5/11 meetrit) = 3/11 meetrit

3. sõlme asukoht vibratsiooniallikast = 3 (1,5/11 meetrit) = 4,5/11 meetrit

4. sõlme asukoht vibratsiooniallikast = 4 (1,5/11 meetrit) = 6/11 meetrit = 0,54 meetrit

Õige vastus on B.