Gauta jėgos lygtis

3 klausimai apie atstojamosios jėgos lygtį

1. Automobilis, kurio masė yra 5 tonos, iš vietos pajuda per 50 sekundžių ir pasiekia 72 km/val. greitį. Jėga, veikianti automobilį, yra…

Žinomas:

Masė (m) = 5 tonos = 5000 kg

Pradinis greitis (vo) = 0

Galutinis greitis (vt) = 72 km/h = 20 m/s

Laiko intervalas (t) = 50 sekundžių

Ieškoma: pajėgų (F)

Sprendimas:

Apskaičiuokite pagreitį pagal netolygaus tiesinio judėjimo formulę:

v t = v o + ties

20 = 0 + a (50)

20 = 50 a

a = 20 / 50 = 0,4 m/ s²

Apskaičiuokite gaunamąją jėgą pagal antrojo Niutono dėsnio formulę:

ΣF = ma

F = (5000)(0,4) = 2000 niutonų

2. Automobilio masė yra 1 tona, ir per 4 sekundes jo greitis tolygiai didėja nuo 10 m/s iki 18 m/s. Nustatykite jėgos, kuri greitina automobilį, dydį.

Žinomas:

Automobilio masė (m) = 1 tona = 1000 kg

Laiko intervalas (t) = 4 sekundžių

Pradinis greitis (v0 ) = 10 m/s

Galutinis greitis (vt ) = 18 m/s

Ieškoma: pajėgų (F)

Sprendimas:

Apskaičiuokite pagreitį pagal netolygaus tiesinio judėjimo formulę:

v t = v o + ties

18 = 10 + a (4)

18 – 10 = a (4)

8 = 4 a

a = 8 / 4 = 2 m/ s²

Apskaičiuokite gaunamąją jėgą pagal antrojo Niutono dėsnio formulę:

ΣF = ma

F = (1000)(2) = 2000 niutonų

3. Du jėgos vektoriai yra statmeni vienas kitam, todėl gaunama 10 N resultantė. Jei vieno iš jėgos vektorių dydis yra 6 N, nustatykite kito jėgos vektoriaus dydį.

Žinomas:

Atstojamoji jėga (F) = 10 N

Jėga 1 (F1 ) = 6 N

Ieškoma: 2-oji pajėga ( F2 )

Sprendimas:

F2 = 10 – 6 = 4 niutonai