1. Nosakiet elektrisko potenciālu punktā, kas atrodas 1 cm attālumā no lādiņa 5.0 μC . Kulona konstante (k) = 9 x 10⁻⁶ Nm² C⁻² , 1 μC = 10⁻⁶ C.
Zināms:
Attālums no lādiņa (r) = 1 cm = 1/100 m = 0.01 m = 10⁻² m
Lādiņš (q) = 5.0 μC = 5.0 x 10⁻⁶ C
Kulona konstante ( k) = 9 x 10⁻⁹ Nm² C⁻²
Vēlamais: Elektriskais potenciāls (V)
šķīdums:
Elektriskais potenciāls:

Elektriskais potenciāls ir 4.5 x 10⁶ volti
[irp]
2. Maksa Q1 = 5.0 μC un uzlādēt Q2 = 6.0 μC. Kulona konstante (k) = 9 x 109 Nm2C-2, 1 μC = 10-6 C. A punkts atrodas starp lādiņiem. Nosakiet elektrisko potenciālu punktā A.

Zināms:
Lādiņa Q1 = -5.0 μC = -5.0 x 10⁻⁶C
A punkta attālums no Q 1 = 10 cm = 0.1 m = 10 -1 m
Lādiņa Q2 = 6.0 μC = 6.0 x 10⁻⁶ C
Punkta a attālums no Q2 = 10 cm = 0.1 m = 10 -1 m
Kulona konstante ( k) = 9 x 10⁻⁹ Nm² C⁻²
Vēlams: Elektriskais potenciāls A punktā
šķīdums:
Elektriskais potenciāls 1 :

Elektriskais potenciāls 2 :

Elektriskais potenciāls punktā A :
V = V² – V¹
V = (54–45) × 10⁻⁴
V = 9 x 10⁻⁴
[irp]
3. Maksa q1 = 5.0 μC un uzlādēt q2 = 6.0 μC. Kulona konstante (k) = 9 x 109 Nm2C-2, 1 μC = 10-6 C. Nosakiet elektriskā potenciāla vērtību punktā A.
Zināms:
Lādiņa Q1 = -5.0 μC = -5.0 x 10⁻⁶C
A punkta attālums no Q1 = 40 cm = 0.4 m = 4 x 10⁻¹ m
Lādiņa Q2 = 6.0 μC = 6.0 x 10⁻⁶ C
A punkta attālums no Q2 = 50 cm = 0.5 m = 5 x 10⁻¹ m
Kulona konstante ( k) = 9 x 10⁻⁹ Nm² C⁻²
Vēlams: Elektriskais potenciāls A punktā
šķīdums:
Elektriskais potenciāls 1 :

Elektriskais potenciāls 2 :

Elektriskais potenciāls punktā A :
V = V1 + V2
V = (-11.25 + 10.8) × 10⁻⁴
V = -0.45 x 10³
V = -4.5 x 10³
Elektriskais potenciāls A punktā ir -4.5 x 10³ volti.