Verslo pavyzdžių klausimai

9 verslo klausimų pavyzdžiai

1. Blokui taikoma 20 niutonų jėga, kol jis pajuda 2 metrus. Jėgos F, veikiančios bloką, atliktas darbas yra…
Fizika-versluiPembahasanas
Yra žinoma :
Jėga (F) = 20 N
Poslinkis (s) = 2 metrai
Kampas = 0 (jėgos kryptis sutampa su poslinkio kryptimi arba jėgos kryptis sutampa su poslinkio kryptimi taip, kad jėgos ir poslinkio sudarytas kampas yra lygus nuliui)
Paklausta Pastangos (W)
Jawab :
Fizika-versluiKatatanas:
Jei jėgos kryptis sutampa su poslinkio kryptimi, darbą apskaičiuokite pagal formulę W = F⁻s, nepridedant cos₀. zylė.

2. Objektas nejuda ant lygaus grindų paviršiaus. Objektui taikoma 10 N jėga F, sudaranti 30 laipsnių kampą.o ant grindų paviršiaus. Jei objektas pasislenka 1 metrą, kokį darbą atlieka jį veikianti jėga F?
Fizika-versluiPembahasanas
Yra žinoma :
Jėga (F) = 10 niutonai
Jėga poslinkio kryptimi (Fx) = F cos 30o = (10)(0,5√3) = 5√3 niutonai
Poslinkis (s) = 1 metrai
Paklausta pastangos (W) ?
Jawab :
W = Fx s = (5√3)(1) = 5√3 Džaulio

3. 1 kg masės objektas laisvai krenta iš 2 metrų aukščio. Jei gravitacijos pagreitis yra 10 m/s2, nustatykite gravitacijos jėgos atliktą darbą objekte!
Pembahasanas
Yra žinoma :
Objekto masė (m) = 1 kg
Aukštis (h) = 2 metrų
Gravitacijos pagreitis (g) = 10 m/s2
Paklausta Darbas, kurį atlieka gravitacinė jėga, veikianti objektą (W)
Jawab :
Gravitacinės jėgos arba svorio (w) kryptis yra vertikaliai žemyn, objekto poslinkio (s) kryptis taip pat yra vertikaliai žemyn, todėl gravitacinė jėga yra ta pačia kryptimi kaip ir objekto poslinkis.
W = F s = wh = mgh
W = (1)(10)(2) = 20 džaulių

4. Spyruoklė pakabinta 1 kg masės apkrova taip, kad spyruoklės ilgis padidėja 2 cm. Jei gravitacijos pagreitis yra 10 m/s2, nustatykite (a) spyruoklės konstantą (b) spyruoklės atliekamą darbą, veikiant apkrovą
Pembahasanas
Yra žinoma :
Masė (m) = 1 kg
Gravitacijos pagreitis (g) = 10 m/s2
Spyruoklės ilgio padidėjimas (x) = 2 cm = 0,02 metro
Paklausta : spyruoklės konstanta ir spyruoklės jėgos atliktas darbas
Jawab :
(a) Spyruoklės konstanta
Huko dėsnio formulė :
F = k x.
Norėdami apskaičiuoti spyruoklės konstantą, apverskite šią formulę:
k = F / x = w / x = mg / x
k = (1)(10) / 0,02 = 10 / 0,02
k = 500 niutonų/metru
(b) Spyruoklės jėgos atliktas darbas
W = – ½ kx2
W = – ½ (500)(0,02)2
W = – (250)(0,0004)
W = -0,1 džaulio
Spyruoklės jėgos atliekamas darbas, veikiantis krovinį, yra neigiamas, nes spyruoklės jėgos kryptis yra priešinga krovinio poslinkio krypčiai.

5. Dėžė, kuri vis dar guli ant grindų paviršiaus, greitinama 10 N jėga taip, kad dėžė pasislenka 2 metrus. Jei stūmimo jėga yra ta pačia kryptimi kaip ir dėžės poslinkis, o dėžę veikia 2 niutonų kinetinė trinties jėga, tai bendras dėžei atliktas darbas yra...
Pembahasanas
Fizika-versluiYra žinoma :
Jėga (F) = 10 niutonai
Kinetinė trinties jėga (Fk) = 2 niutono
Poslinkis (s) = 2 metrai
Paklausta Bendros pastangos (Wsuma)
Jawab :
Jėgos atliktas darbas (F):
W1 = F s cos 0 = (10)(2)(1) = 20 džaulių
Kinetinės trinties jėgos atliktas darbas (Fk):
W2 =Fk s = (2)(2)(cos 180) = (2)(2)(-1) = -4 džauliai
Bendros pastangos yra:
Wsuma =W1 - W2
Wsuma = 20 - 4
Wsuma = 2 376 000 džaulių

6. Objektas, kurio masė yra 5 kg, yra 10 metrų virš Žemės paviršiaus. Gravitacijos pagreitis yra 10 m/s⁻² . Darbas, reikalingas objektui pakelti į 15 metrų aukštį virš Žemės paviršiaus, yra...

A. 75 džauliai

B. 250 džaulių

C. 500 džaulių

D. 750 džaulių

E. 1.250 džaulių

Pembahasanas

Yra žinoma, kad:

Objekto masė (m) = 5 kg

Aukštis (h) = 10 metrų

Gravitacijos pagreitis (g) = 10 m/ s²

Klausimas: Pastangos perkelti objektą į 15 metrų aukštį

Jawab :

Pastangos pajudinti objektą yra bent jau lygios objektą veikiančiai gravitacijos jėgai.

Sunkio jėgos atliekamo darbo formulė:

W = wh = mgh

Aprašymas: W = pastangos, w = gravitacija, h = aukštis, m = masė, g = gravitacinis pagreitis

Atlikto darbo formulė yra tokia:

W = wh = mgh = (5 kg)(10 m/ s² )(10 m) = 500 kg m² / s² = 500 džaulių

Teisingas atsakymas yra C.

7. 2 kg masės objektas juda lygiu paviršiumi 2 m/ s⁻¹ greičiu . Po kelių akimirkų objektas juda 5 m/ s⁻¹ greičiu . Per šį laiką su objektu atliktas darbas yra…

A. 158 400 džaulių

B. 950 400 džaulių

C. 5 860 800 džaulių

D. 9 504 000 džaulių

E. 25 džaulių

Pembahasanas

Yra žinoma, kad:

Objekto masė (m) = 2 kg

Pradinis greitis (v1 ) = 2 ms⁻¹

Galutinis greitis (vt ) = 5 ms⁻¹

Klausimas: Darbas, atliktas su objektu per laiko intervalą

Jawab :

Darbo ir kinetinės energijos teorema teigia, kad bendras objekto atliktas darbas yra lygus objekto kinetinės energijos pokyčiui. Matematiškai:

W = ΔEK = EK 2 - EK 1 = 1/2 mv t 2 - 1/2 mv o 2 = 1/2 m (v t 2 - v o 2 ) = 1/2 (2) (5 2 -2 2 ) = (1) (25-4) = 21 džaulis

8. 10 kg masės stalas iš pradžių stovi ant lygių grindų, 3 sekundes stumiamas ir juda tiesia linija 2 m s −2 pagreičiu . Atlikto darbo kiekis yra…

A. 158 400 džaulių

B. 950 400 džaulių

C. 5 860 800 džaulių

D. 9 504 000 džaulių

E. 360 džaulių

Pembahasanas

Yra žinoma, kad :

Masė (m) = 10 kg

Pradinis greitis (v0 ) = 0 (iš pradžių stalas nejuda)

Laiko intervalas (t) = 3 sekundė

Pagreitis (a) = 2 m/ s²

Paklausta : pastangos (W)?

Atsakymas :

Pirmiausia apskaičiuokite nuvažiuotą atstumą pagal GLBB formulę:

s = v o t + ½ ties 2 = (0)(3) + ½ (2)(3) 2

s = 0 + (1)(9) = 9

Darbai prie stalo:

W = F s = (ma)(s) = (10)(2)(9) = 180 džaulių

Teisingas atsakymas yra D.

9. 1,5 kg masės blokas yra stumiamas aukštyn pastovia jėga F = 15 N nuožulniojoje plokštumoje, kaip parodyta paveiksle. Tarkime, kad gravitacijos pagreitis (g) yra 10 ms -2 , o trintis tarp bloko ir nuožulniosios plokštumos lygi nuliui. Bendras bloko atliktas darbas yra…

A. 15 JVerslo (darbo) aptarimas 1

B. 30 J

Apie 14 400 džaulių

D. 52 800 J

E. 50 J

Pembahasanas

Yra žinoma, kad :

Bloko masė (m) = 1,5 kg

Gravitacijos pagreitis (g) = 10 m/ s²

Bloko svoris (w) = mg = (1,5)(10) = 15 niutonų

Traukos jėga (F) = 15 niutonai

Klausimas : bendras su bloku atliktas darbas (W)?

Atsakymas :

Bloką veikia dvi jėgos: jėga, lygiagreti bloko poslinkiui, t. y. traukos jėga (F), ir bloko svoris, lygiagretus pasvirosios plokštumos paviršiui (wx ).

Stūmimo jėgos atliekamas darbas yra:

W1 = Fs = (15 N)(2 m) = 30 Nm = 30 džaulių

Gravitacijos atliktas darbas wx:

W2 = w x s = (w sin 30 ° )(2 m) = (15 N)(1/2)(2 m) = 15 N m = 15 džaulių

Bendras bloke atliktas darbas:

Bendra W = W1 – W2 = 30 J – 15 J = 15 džaulių

Teisingas atsakymas yra A.

Palikite komentarą