5 Kirchhoffo antrojo dėsnio pavyzdžiai
Taip pat išstudijuokite medžiagą apie Kirchhofo dėsnį ir aptarkite Kirchhofo dėsnio klausimus.
1. Elektros grandinę sudaro keturi rezistoriai, kurių kiekvieno varža R1 = 6 omai, R2 = 6 omai, R3 = 9 omai ir R4 = 3 omai, sujungti su E1 = 6 voltais, E2 = 12 voltų, kaip parodyta paveikslėlyje. Tekanti elektros srovė yra….
A. 1/5 A
B. 2/5 A
C. 3/5 A
D. 4/5 A
1 A punktas
Pembahasanas
Yra žinoma, kad:
1 rezistorius (R1) = 6 Ω
2 rezistorius (R2) = 6 Ω
3 rezistorius (R3) = 9 Ω
4 rezistorius (R4) = 3 Ω
EML 1 šaltinis (E1) = 6 voltai
EML 2 šaltinis (E2) = 12 voltai
Paklausė: Srovė, tekanti grandinėje (I)
Jawab :
1 rezistorius (R1) ir 2 rezistorius (R2) sujungtas lygiagrečiai. Pakaitinis rezistorius yra:
1 / R12 = 1/R1 + 1/R2 = 1/6 + 1/6 = 2/6
R12 = 6/2 = 3 Ω
Šios problemos sprendimo žingsniai:
Pirmiausia pasirinkite norimą srovės kryptį. Galite pasirinkti prieš laikrodžio rodyklę arba pagal laikrodžio rodyklę.
Antra , kai srovė praeina per varžą arba rezistorių (R), potencialas sumažėja taip, kad V = IR yra neigiamas.
Trečia , jei srovė keičiasi iš žemo potencialo į aukštą (- į +), tai EML šaltinis (E) žymimas teigiamu, nes EML šaltinyje yra energijos papildymas. Jei srovė keičiasi iš aukšto potencialo į žemą (+ į -), tai EML šaltinis (E) žymimas neigiamu, nes EML šaltinyje įvyksta energijos iškrova.
Sprendžiant šią problemą, srovės kryptis parenkama pagal laikrodžio rodyklę.
- IR12 - E1 – IR3 – IR4 + E2 = 0
– 3I – 6 – 9I – 3I + 12 = 0
– 3I – 9I – 3I = 6 – 12
– 15I = – 6
Aš = -6 /-15
I = 2/5 ampero
2. Pažvelkite į žemiau esantį rezistoriaus išdėstymo paveikslėlį! Srovės, tekančios per R3, dydis yra …
Pembahasanas
Yra žinoma:
R1 = 4 Ω
R2 = 4 Ω
R3 = 8 Ω
Paklausta: I 3
Džawabas:
Elektros srovės kryptis aukščiau esančioje elektros grandinėje sutampa su laikrodžio rodyklių kryptimi – nuo didelio potencialo iki mažo potencialo.
Pirmiausia apskaičiuokite pakaitinį rezistorių (R). Po to apskaičiuokite srovę pagal Omo dėsnį : I = V / R
Pakaitinis rezistorius:
Apskaičiuokite pakaitinio rezistoriaus vertę aukščiau pateiktoje grandinėje.
Rezistorius R1 ir rezistorius R2 išdėstyti lygiagrečiai. Pakaitinis rezistorius yra:
1 / R12 = 1/R1 + 1/R2 = 1/4 + 1/4 = 2/4
R12 = 4/2 = 2 Ω
Rezistorius R12 ir rezistorius R3 išdėstytas nuosekliai. Pakaitinis rezistorius yra:
R = R12 + R3 = 2 + 8 = 10 Ω
Iš akumuliatoriaus tekanti srovė :
I = V / R = 40/10 = 4 amperai
Pirmasis Kirchhoffo dėsnis teigia, kad į šaką įtekančios elektros srovės stiprumas yra toks pat, kaip ir iš jos išeinančios elektros srovės stiprumas. Remiantis pirmuoju Kirchhofo dėsniu, daroma išvada, kad jei iš baterijos išeinančios elektros srovės stipris yra 4 amperai, tai per ab tekančia elektros srove yra lygu 4 amperams, taip pat per bc tekančia elektros srove yra 4 amperai.
3. Pažvelkite į paveikslėlyje pateiktą elektros grandinę. Apskaičiuokite I 1 , I 2 ir I 3.
Pembahasanas
Elektros srovė juda iš didelio potencialo į mažą potencialą; elektros srovė juda tolyn nuo teigiamo poliaus ir link neigiamo poliaus. Todėl srovių I1 ir I2 kryptys parenkamos taip, kaip parodyta paveikslėlyje, o srovės I3 kryptis pasirenkama savavališkai.
Pirma , išsišakojimo taške pritaikykite pirmąjį Kirchhofo dėsnį.
I3 = I1 + I2 ……… . 1 lygtis
Antra , pritaikykite antrąjį Kirchhofo dėsnį 1-ajai kilpai (kairiajai kilpai)
32–4 Aš 1–10 Aš 3 = 0
8 – I 1 – 2,5 I 3 = 0
………. lygtis 2
Trečia , pritaikykite antrąjį Kirchhofo dėsnį 2-ajai kilpai (dešiniajai kilpai)
15–5 Aš 2–10 Aš 3 = 0
3 – I 2 – 2 I 3 = 0
………. lygtis 3
Įstatykite 2 ir 3 lygtis į 1 lygtį:

Neigiamas ženklas reiškia, kad I 2 kryptis yra priešinga aukščiau pasirinktai krypčiai.
4. Elektros grandinę sudaro keturi rezistoriai, kurių kiekvieno R1 = 12 omų, R2 = 12 omų, R3 = 3 omai ir R4 = 6 omai, sujungti su E1 = 6 voltai, E2 = 12 voltų, kaip parodyta toliau pateiktame paveikslėlyje. Tekanti elektros srovė yra….

A. 1/5 A
B. 2/5 A
C. 3/5 A
D. 4/5 A
1 A punktas
Pembahasanas
Yra žinoma, kad:
1 rezistorius (R1) = 12 Ω
2 rezistorius (R2) = 12 Ω
3 rezistorius (R3) = 3 Ω
4 rezistorius (R4) = 6 Ω
EML 1 šaltinis (E1) = 6 voltai
EML 2 šaltinis (E2) = 12 voltai
Ieškoma: grandinėje tekančios srovės stiprumo (I)
Jawab :
Šis uždavinys susijęs su Kirchhoofo dėsniu. Šio uždavinio sprendimo žingsniai ir būdai:
Pirmiausia pasirinkite pageidaujamą srovės kryptį. Galite pasirinkti prieš laikrodžio rodyklę arba pagal laikrodžio rodyklę.
Antra, kai srovė praeina per varžą arba rezistorių (R), potencialas sumažėja, todėl V = IR yra neigiamas.
Trečia, jei srovė keičiasi iš žemo potencialo į aukštą (- į +), tai EML šaltinis (E) žymimas teigiamu, nes EML šaltinyje yra energijos papildymas. Jei srovė keičiasi iš aukšto potencialo į žemą (+ į -), tai EML šaltinis (E) žymimas neigiamu, nes EML šaltinyje įvyksta energijos iškrova.
1 rezistorius (R1) ir 2 rezistorius (R2) sujungtas lygiagrečiai. Pakaitinis rezistorius yra:
1 / R12 = 1/R1 + 1/R2 = 1/12 + 1/12 = 2/12
R12 = 12/2 = 6 Ω
Sprendžiant šią problemą, srovės kryptis parenkama pagal laikrodžio rodyklę.
– IR12 - E1 – IR3 – IR4 + E2 = 0
– 6 I – 6 – 3I – 6I + 12 = 0
– 6I – 3I – 6I = 6 -12
– 15I = – 6
Aš = -6/-15
I = 2/5 ampero
Grandine tekanti elektros srovė yra 2/5 ampero. Teigiama elektros srovė rodo, kad elektros srovės kryptis yra tokia, kokia ir tikėtasi – pagal laikrodžio rodyklę.
Teisingas atsakymas yra B.
5. Pažvelkite į šią elektros grandinę! Grandine tekančios elektros srovės stipris (I) yra….

A. 0,1 A
B. 0,2 A
C. 0,5 A
D. 1,0 A
5,0 A punktas
Pembahasanas
Yra žinoma, kad:
1 rezistorius (R1) = 10 Ω
2 rezistorius (R2) = 6 Ω
3 rezistorius (R3) = 5 Ω
4 rezistorius (R4) = 20 Ω
EML 1 šaltinis (E1) = 8 voltai
EML 2 šaltinis (E2) = 12 voltai
Ieškoma: grandinėje tekančios srovės stiprumo (I)
Jawab :
3 rezistorius (R3) ir 4 rezistorius (R4) sujungtas lygiagrečiai. Pakaitinis rezistorius yra:
1 / R34 = 1/R3 + 1/R4 = 1/5 + 1/20 = 4/20 + 1/20 = 5/20
R34 = 20/5 = 4 Ω
Sprendžiant šią problemą, srovės kryptis parenkama pagal laikrodžio rodyklę.
– IR1 – IR2 - E1 – IR34 + E2 = 0
– 10I – 6I – 8 – 4I + 12 = 0
– 10I – 6I – 4I = 8 – 12
– 20I = – 4
Aš = -4/-20
I = 1/5 ampero
I = 0,2 amperų
Grandine tekanti elektros srovė yra 1/5 ampero. Teigiama elektros srovė rodo, kad elektros srovės kryptis yra tokia, kokia ir tikėtasi – pagal laikrodžio rodyklę.
Teisingas atsakymas yra B.