Voorbeeld van hitteproblemen

5 voorbeelden van hitteproblemen

1. Tin met een massa van 2 kilogram heeft een soortelijke warmte van 130 J· kg⁻¹ · C⁻¹ . De hoeveelheid warmte die tin absorbeert om zijn temperatuur te verhogen van 50 ° C naar 100 ° C is….

Discussie

Het is bekend dat:

Massa (m) = 2 kg

Soortelijke warmte van tin (c) = 130 J.kg⁻¹C⁻¹

Temperatuurverandering (ΔT ) = 100 ° C – 50 ° C = 50 ° C

Vraag: Warmte (Q) geabsorbeerd door tin

Antwoord :

Warmteformule:

Q = mc Δ T

Omschrijving: Q = warmte, m = massa, c = soortelijke warmte, ΔT = temperatuurverandering

Warmte geabsorbeerd door tin:

Q = (2 kg)(130 J.kg -1 C -1 )(50 o C)

Q = (100)(130)

Q = 13000 Joule

Q = 1,3 x 10³ Joule

2. Koper met een soortelijke warmte van 390 J kg⁻¹ ° C⁻¹ ondergaat een temperatuurverandering van 40 ° C . Als de warmte die het koper tijdens deze temperatuurverandering absorbeert 200 calorieën bedraagt, dan is de massa van het koper...

Discussie

Het is bekend dat:

Soortelijke warmte van koper ( c) = 390 J kg⁻¹ ° C⁻¹

Temperatuurverandering (ΔT ) = 40 ° C

Warmte (Q) = 40 Joule

Vraag: Massa (m) van koper

Antwoord :

Q = mc Δ T

40 = (m)( 390 )(40 o C)

40 = (m)(390 )(40)

40 = (m)( 390 )(4)

40 = (m)( 1560 )

meter = 40 / 1560

m = 0,026 kg

De massa van het koper is 26 gram.

3. Water met een massa van 20 gram en een soortelijke warmte van 1 cal g⁻¹ ° C⁻¹ heeft aanvankelijk een temperatuur van 30 ° C . Bepaal de temperatuurverandering van het water als het water 300 calorieën aan warmte absorbeert!

Discussie

Het is bekend dat:

Massa (m) = 20 gr

Initiële temperatuur (T 1 ) = 30 o C

Soortelijke warmte van water (c) = 1 cal gr⁻¹ ° C⁻¹

Warmte (Q) = 300 cal

Gevraagd: Veranderingen in de watertemperatuur

Antwoord :

Q = mc Δ T

Q = mc (T 2 – T 1 )

300 cal = (20 gr)( 1 cal gr -1 o C -1 )(T 2 – 30 o C)

300 = (20)(1)(T 2 – 30)

300 = 20 (T 2 – 30)

300 = 20 T 2 – 600

300 + 600 = 20 T 2

900 = 20 T 2

T 2 = 900 / 20

T 2 = 45 ° C

Temperatuurveranderingen:

ΔT = 45 ° C – 30 ° C

ΔT = 15 ° C

4. De hoeveelheid warmte die nodig is om de temperatuur van 4 kg vloeistof met een soortelijke warmte van 500 J/kg K te verlagen van 40 oC wordt 20 oC is…
A. 20 kJ
B. 30 kJ
C. 40 kJ
D. 50 kJ
E. 60 kJ
Discussie:
Het is bekend :
Massa (m) = 4 kg
Soortelijke warmte (c) = 500 J/kg K = 500 J/kg Co
Temperatuurverandering (delta T) = 40 oC - 20 oC = 20 Co
gevraagd :
Warmte (Q)
Antwoorden :
Warmteformule :
Q = (m)(c)(delta T)
Q = (4)(500)(20) = 40.000 Joule = 40 kJ
kJ = kilojoule
Het juiste antwoord is C.

5. Een vast voorwerp met een massa van 2 kg wordt verwarmd vanaf een temperatuur van 30oC wordt 100oC, vereist 7 × 10 warmte5 Joule. De soortelijke warmte van het object is…
A. 400 J/kg K
B. 500 J/kg K
C. 700 J/kg K
D. 1000 J/kg K
E. 5000 J/kg K
Discussie:
Het is bekend :
Massa (m) = 2 kg
Warmte (Q) = 7 × 105 J = 700.000 J
Temperatuurverandering (delta T) = 100 oC - 30 oC = 70 Co
gevraagd :
Soortelijke warmte (C) ?
Antwoorden :
c = Q / m T
c = 700.000 J / (2 kg)(70 Co) = 700.000 J / 140 kg Co
c = 5000 J/kg Co
c = 5000 J/kg K
Het juiste antwoord is E.

 

Laat een reactie achter