Linijinio momento pavyzdžių klausimai

8 linijinio momento klausimų pavyzdžiai

1. 1 kg masės objektas juda 10 m/s greičiu. Momentum " objektas yra…
Pembahasanas
Yra žinoma :
Masė (m) = 1 kg
Greitis (v) = 10 m/s
Paklausta linijinis momentas (p)
Jawab :
Impulso formulė: p = mv
Aprašymas: p = impulsas, m = masė, v = kecepatanas.
Objekto judesio kiekis yra:
p = mv = (1)(10) = 10 kg m/s2

2. Du objektai, kurių kiekvieno masė yra 2 kg ir 4 kg, juda 20 m/s greičiu. Kiekvieno objekto impulsas yra…
Pembahasanas
Yra žinoma :
Objekto A masė (mA) = 2 kg
Objekto B masė (mB) = 4 kg
Objekto A greitis (vA) = 20 m/s
Objekto B greitis (vB) = 20 m/s
Paklausta : objekto A judesio kiekis (pA) ir objekto B judesio kiekis (pB)
Jawab :
Objekto A impulsas :
pA = mA vA = (2)(20) = 40 kg m/s
Objekto B impulsas :
pB = mB vB = (4)(20) = 80 kg m/s
Jei abiejų objektų greitis yra vienodas, tai didesnį pagreitį turi objektas su didesne mase.

3. Objektų A ir B masė yra po 2 kg. Objektas A juda 2 m/s greičiu, o objektas B – 4 m/s greičiu. Objektų A ir B judesio kiekis yra…
Pembahasanas
Yra žinoma :
Objekto A masė (mA) = 2 kg
Objekto B masė (mB) = 2 kg
Objekto A greitis (vA) = 2 m/s
Objekto B greitis (vB) = 4 m/s
Paklausta : objekto A judesio kiekis (pA) ir objekto B judesio kiekis (pB)
Jawab :
Objekto A impulsas :
pA = mA vA = (2)(2) = 4 kg m/s
Objekto B impulsas :
pB = mB vB = (2)(4) = 8 kg m/s
Jei abiejų objektų masės yra vienodos, didesnį pagreitį turi objektas, kurio greitis didesnis.

4. Objektas, kurio masė yra 5 kg, nejuda. Objekto judesio kiekis yra…
Pembahasanas
Yra žinoma :
Objekto masė (m) = 5 kg
Objekto greitis (v) = 0
Paklausta : objekto judesio kiekis (p)
Jawab :
p = mv = (5)(0) = 0
Jei objektas nejuda, tai, nepriklausomai nuo jo masės, jo judesio kiekis lygus nuliui.

5. Beisbolo rungtynėse 0,5 kg masės kamuolys iš pradžių juda 2 ms⁻¹ greičiu . Tada į kamuolį trenkia priešinga jėga F, kad kamuolio greitis pasikeistų iki 6 ms⁻¹ . Jei kamuolys liečiasi su lazda 0,01 sekundės, tai impulso pokytis yra...

A. 8 kg ms⁻¹

B. 6 kg ms⁻¹

C. 5 kg ms⁻¹

D. 4 kg ms⁻¹

E. 2 kg ms⁻¹

Pembahasanas

Yra žinoma, kad:

Rutulio masė (m) = 0,5 kg

Pradinis greitis (v2 ) = 0 m/s

Galutinis greitis (vt ) = -6 m/s

Laiko intervalas (t) = 0,01 sekundė

Paklausta: Pagreičio pokytis

Jawab :

Impulso pokyčio formulė:

∆ p = mv t – mv o = m (v t – v o )

∆ p = (0,5 kg) (- 6 m/s – 2 m/s)

∆ p = (0,5 kg)(-8)

∆ p = 4 kg m/s

Teisingas atsakymas yra D.

6. 100 gramų masės objektas juda 5 ms⁻¹ greičiu . Kad objektas būtų sustabdytas, 0,2 s veikia pasipriešinimo jėga F. Jėgos F dydis yra...

A. 0,5 N

B. 1,0 N.

C. 2,5 N.

D. 10 N.

E. 25 N

Pembahasanas

Yra žinoma, kad:

Objekto masė (m) = 100 gramų = 100/1000 = 0,1 kg

Pradinis objekto greitis (v0 ) = 5 m/s

Galutinis objekto greitis (vt ) = 0

Susidūrimo laikas (Δt) = 0,2 sekundės

Klausimas: Jėgos F dydis

Jawab :

Impulso-momento teorema teigia, kad impulsas yra lygus impulso pokyčiui.

I = ΔP

F(Δt) = m( vt – v0 )

F (0,2) = 0,1 (0–5)

F (0,2) = 0,1 (– 5)

F(0,2) = -0,5

F = -0,5 / 0,2

F = -2,5 N

Jėgos dydis yra 2,5 niutono. Neigiamas ženklas rodo jėgos kryptį. Neigiamas Gaa ženklas rodo, kad jėga nukreipta priešinga objekto judėjimui.

Teisingas atsakymas yra C.

7. 100 gramų masės teniso kamuoliukas numetamas ant grindų iš 20 cm aukščio be pradinio greičio. Atsitrenkęs į grindis, kamuoliukas atšoka 1 ms⁻¹ greičiu ir (g = 10 ms⁻² ) . Kamuolį aptinkantis judesio kiekio pokytis yra...

A. 0,1 Ns

B. 0,3 Ns

C. 0,5 Ns

D. 0,8 Ns

E. 0,9 Ns

Pembahasanas

Yra žinoma, kad :

Rutulio masė (m) = 100 gramų = 0,1 kg

Aukštis (h) = 20 cm = 0,2 metro

Gravitacijos pagreitis (g) = 10 m/ s²

Kamuolio greitis iškart po smūgio į grindis (vt ) = 1 m/s

Klausimas : kamuolio impulso pokytis

Atsakymas :

Kamuolio greitis prieš smūgį (v)o)

Apskaičiuokite kamuoliuko greitį prieš smūginį judesį, naudodami laisvo kritimo judėjimo formulę. Duotas laisvo kritimo kamuoliuko aukštis (h) = 0,2 metro, gravitacijos pagreitis (g) = 10 m/s² ir klausiama , koks yra kamuoliuko greitis jam atsitrenkus į grindis, todėl naudojama formulė v² = 2gh .

v² = 2 (10)(0,2) = 4

v = √4 = -2 m/s

Jam suteikiamas neigiamas ženklas, nes kamuolio judėjimo kryptis prieš susidūrimą su grindimis yra priešinga kamuolio judėjimo krypčiai po susidūrimo su grindimis.

Rutulio impulso pokytis (Δp)

Δp = mv t – mv o = m (v t – v o )

Δp = (0,1)(1 – (-2)) = (0,1)(1 + 2) = (0,1)(3) = 0,3 niutono sekundės

Teisingas atsakymas yra B.

8. Iš pradžių ramybės būsenoje buvęs objektas susprogo į dvi dalis santykiu 3:2. Didesnės masės dalis buvo mesta 20 ms⁻¹ greičiu . Taigi, mažesniosios dalies mestos dalies greitis yra...

A. 13,3 ms –1

B. 20 ms –1

C. 30 ms –1

D. 40 ms –1

E. 60 ms –1

Pembahasanas

Yra žinoma, kad:

Objekto 1 masė prieš susidūrimą = m

1-ojo objekto greitis prieš susidūrimą = 0 (objektas nejuda)

1 dalies masė po susidūrimo (m² ) = 1 m

2 dalies masė po susidūrimo (m² ) = 2 m

1 dalies greitis po susidūrimo (v1 ' ) = 20 m/s

Klausimas: 2 dalies greitis po susidūrimo (v2 ' )

Jawab :

Impulso tvermės dėsnio formulė:

m 1 v 1 = m 1 v 1 ' + m 2 v 2 '

(m) (0) = (3m) (20) + (2m) v 2 '

0 = 60 m + (2 m) v² '

60 m = -2 m v 2 '

60 = -2 v 2 '

v² ' = -60/2

v² ′ = -30 m/s

Neigiamas ženklas rodo, kad 2 dalies judėjimo kryptis yra priešinga 1 dalies judėjimo krypčiai. Pavyzdžiui, jei 1 dalis metama į rytus, tai 2 dalis metama į vakarus.

Teisingas atsakymas yra C.

Klausimo šaltinis:

Nacionalinio fizikos egzamino klausimai vyresniosioms vidurinėms mokykloms / profesinėms mokykloms

Palikite komentarą