Пример питања за пословање

9 примера пословних питања

1. На блок делује сила од 20 Њутна док се блок не помери за 2 метра. Рад који сила F изврши на блоку је…
Физика-за-пословањеПембахасан
познато је :
Сила (F) = 20 N
Померање (s) = 2 метра
Угао = 0 (смер силе је исти као и смер померања или смер силе се поклапа са смером померања тако да је угао који заклапају сила и померање једнак нули)
Питао Напор (W)
Јаваб :
Физика-за-пословањеЦататан:
Ако је смер силе исти као и смер померања, израчунајте рад користећи формулу W = F s, без потребе за додавањем cos тета.

2. Предмет је непокретан на глаткој површини пода. На предмет делује сила F = 10 N, формирајући угао од 30o у односу на површину пода. Ако се објекат помери 1 метар, колики рад обавља сила F која делује на објекат?
Физика-за-пословањеПембахасан
познато је :
Сила (F) = 10 Њутна
Сила у правцу померања (Fx) = F cos 30o = (10)(0,5√3) = 5√3 Њутна
Померање (s) = 1 метра
Питао напор (W) ?
Јаваб :
Ш = Фx s = (5√3)(1) = 5√3 Џул

3. Предмет масе 1 кг слободно пада са висине од 2 метра. Ако је убрзање гравитације 10 м/с2, одредите рад који гравитациона сила обавља на објекту!
Пембахасан
познато је :
Маса објекта (m) = 1 kg
Висина (в) = 2 метара
Убрзање гравитације (g) = 10 m/s2
Питао Рад који гравитациона сила обавља на објекту (W)
Јаваб :
Правац гравитационе силе или тежине (w) је вертикално надоле, правац померања објекта (s) је такође вертикално надоле тако да је гравитациона сила у истом смеру као и померање објекта.
W = F s = wh = mgh
W = (1)(10)(2) = 20 џула

4. Опруга је окачена са теретом масе 1 kg тако да се дужина опруге повећа за 2 cm. Ако је убрзање гравитације 10 m/s2, одредите (а) константу опруге (б) рад који опруга обавља на терету
Пембахасан
познато је :
Маса (m) = 1 kg
Убрзање гравитације (g) = 10 m/s2
Повећање дужине опруге (x) = 2 цм = 0,02 метра
Питао : константа опруге и рад који обавља сила опруге
Јаваб :
(а) Константа опруге
Хуков закон формуле :
F = k x.
Обрните ову формулу да бисте израчунали константу опруге:
k = F / x = w / x = mg / x
к = (1)(10) / 0,02 = 10 / 0,02
k = 500 Њутн/метар
(б) Рад који је извршила сила опруге
W = – ½ kx2
W = – ½ (500)(0,02)2
W = – (250)(0,0004)
W = -0,1 џул
Рад који сила опруге обавља на терету је негативан јер је смер силе опруге супротан од смера померања терета.

5. Кутија која је још увек на површини пода убрзава се силом од 10 N тако да се кутија помера за растојање од 2 метра. Ако је сила гурања у истом смеру као и померање кутије и на кутију делује кинетичка сила трења од 2 Њутна, онда је укупан рад извршен на кутији...
Пембахасан
Физика-за-пословањепознато је :
Сила (F) = 10 Њутна
Кинетичка сила трења (Fk) = 2 Њутна
Померање (s) = 2 метра
Питао Укупан напор (Wукупан)
Јаваб :
Рад извршен силом (F):
W1 = Fs cos 0 = (10)(2)(1) = 20 џула
Рад који је извршила кинетичка сила трења (Fk):
W2 = Ф.k s = (2)(2)(cos 180) = (2)(2)(-1) = -4 џула
Укупан напор је:
Wукупан = В1 - В2
Wукупан = КСНУМКС - КСНУМКС
Wукупан = 16 џула

6. Објекат масе 5 кг налази се 10 метара изнад површине Земље. Убрзање гравитације је 10 m/s -2 . Количина рада потребна да се објекат помери на висину од 15 метара изнад површине Земље је...

А. 75 џула

Б. 250 џула

C. 500 џула

Д. 750 џула

Е. 1.250 џула

Пембахасан

Познато је да:

Маса објекта (m) = 5 kg

Висина (в) = 10 метара

Убрзање гравитације (g) = 10 m/ s²

Питање: Напор да се објекат помери на висину од 15 метара

Јаваб :

Напор за померање објекта је најмање једнак гравитационој сили која делује на објекат.

Формула за рад који обавља сила гравитације:

W = wh = mgh

Опис: W = сила, w = гравитација, h = висина, m ​​= маса, g = гравитационо убрзање

Формула за обављени рад је:

W = wh = mgh = (5 kg)(10 m/ s² )(10 m) = 500 kg m² / s² = 500 џула

Тачан одговор је Ц.

7. Објекат масе 2 kg креће се по глаткој површини брзином од 2 m/s –1 . Неколико тренутака касније, објекат се креће брзином од 5 m/s –1 . Рад обављен на објекту током овог временског интервала је…

A. 4 џула

Б. 9 џула

C. 15 џула

D. 21 џула

Е. 25 џула

Пембахасан

Познато је да:

Маса објекта (m) = 2 kg

Почетна брзина (v₂o ) = 2 ms⁻¹

Коначна брзина (vt ) = 5 ms –1

Питање: Рад обављен на објекту током временског интервала

Јаваб :

Теорема о кинетичкој енергији рада каже да је укупан рад извршен на објекту једнак промени кинетичке енергије објекта. Математички:

В = ΔЕК = ЕК 2 – ЕК 1 = 1/2 мв т 2 – 1/2 мв о 2 = 1/2 м (в т 2 – в о 2 ) = 1/2 (2)(5 2 -2 2 ) = (1)(25-4) = 21 џула

8. Сто масе 10 кг у почетку лежи на глатком поду, гура се 3 секунде и креће се праволинијски са убрзањем од 2 m s −2 . Количина обављеног рада је…

A. 20 џула

Б. 30 џула

C. 60 џула

D. 180 џула

Е. 360 џула

Пембахасан

Познато је да :

Маса (m) = 10 kg

Почетна брзина (v o ) = 0 (сто је у почетку непокретан)

Временски интервал (t) = 3 секунда

Убрзање (а) = 2 м/ с²

Питање : напор (W)?

Одговор :

Прво, израчунајте пређену удаљеност користећи GLBB формулу:

s = v o t + ½ при 2 = (0)(3) + ½ (2)(3) 2

s = 0 + (1)(9) = 9

Рад обављен на столу:

W = F s = (ma)(s) = (10)(2)(9) = 180 џула

Тачан одговор је Д.

9. Блок масе 1,5 кг гура се навише константном силом F = 15 N на нагнутој равни као што је приказано на слици. Претпоставимо да је убрзање гравитације (g) 10 ms -2 и да је трење између блока и нагнуте равни једнако нули. Укупан рад извршен на блоку је…

А. 15 ЈДискусија о послу (послу) 1

Б. 30 Ј

C. 35 J

Д. 45 Ј

Е. 50 Џ

Пембахасан

Познато је да :

Маса блока (m) = 1,5 kg

Убрзање гравитације (g) = 10 m/ s²

Тежина блока (w) = mg = (1,5)(10) = 15 Њутна

Сила потиска (F) = 15 Њутна

Питање : укупан рад извршен на блоку (W)?

Одговор :

На блок делују две силе; сила паралелна померању блока, наиме сила потиска (F) и тежина блока паралелна површини нагнуте равни (wx ).

Рад који обавља сила гурања је:

W 1 = F s = (15 N)(2 m) = 30 N m = 30 џула

Рад који обавља гравитација wx:

W² = w x s = (w sin 30 o )(2 m) = (15 N)(1/2)(2 m) = 15 N m = 15 џула

Укупан рад обављен на блоку:

Укупно W = W1 – W2 = 30 J – 15 J = 15 џула

Тачан одговор је А.

Оставите коментар