Kampinis momentas – problemos ir sprendimai

1. Kūrinys, kurio inercijos momentas yra 2 kg m 2 , sukasi 1 rad/s greičiu. Koks yra objekto kampinis momentas ?

Žinomas:

Inercijos momentas ( I) = 2 kg m²

Kampinis greitis ( ω ) = 1 rad/s

Ieškoma: kampinio momento (L)

sprendimas:

Kampinio momento formulė:

L = Iω

L = kampinis momentas (kg m² / s), I = inercijos momentas (kg m² ) , ω = kampinis greitis (rad/s)

Kampinis momentas:

L = I ω = (2)(1) = 2 kg m² /s

taip pat žr  Dimensinė analizė – problemos ir sprendimai

2. 2 kg sveriantis cilindrinis skriemulys, kurio spindulys yra 0.1 m, sukasi pastoviu 2 rad/s kampiniu greičiu. Koks yra skriemulio kampinis momentas?

Kampinis momentas – problemos ir sprendimai 1Žinomas:

Skriemulio masė (m) = 2 kg

Skriemulio spindulys (r) = 0.1 m

Kampinis greitis (ω) = 2 r ad/s

Ieškoma: kampinio momento

sprendimas:

Kietojo cilindro inercijos momento formulė:

I = 1/2 mr²

I = inercijos momentas (kg m² ) , m = masė (kg), r = spindulys (m)

Inercijos momentas:

I = 1/2 (2)(0.1) ² = (1)(0.01) = 0.01 kg m²

Kampinis greitis:

L = I, ω = ( 0.01 )( 2 ) = 0.02 kg m² / s

taip pat žr  Niutono visuotinės gravitacijos dėsnis – problemos ir sprendimai

3. 2 kg sverianti vienalytė sfera, kurios spindulys yra 0.2 m, sukasi 4 rad/s greičiu. Koks yra rutulio kampinis momentas?

Kampinis momentas – problemos ir sprendimai 2Žinomas:

Rutulio masė (m) = 2 kg

Rutulio spindulys (r) = 0.2 m

Kampinis greitis (ω) = 4 ra d/s

Ieškoma: kampinio momento

sprendimas:

Homolygios sferos inercijos momento formulė:

I = (2/5) ponas 2

I = inercijos momentas t (kg m² ) , m = masė (kg), r = spindulys (m)

Homolygios sferos inercijos momentas:

I = (2/5)(2)(0.2) ² = (4/5)(0.04) = 0.032 kg m²

Sferos kampinis momentas:

L = I, ω = ( 0.032 )( 4 ) = 0.128 kg m² / s

taip pat žr  Impulso lygtis

4. 1 kg dalelė sukasi pastoviu 2 rad/s kampiniu greičiu. Koks yra kampinis greitis, jei apskritimo spindulys yra 10 cm?

Žinomas:

Objekto masė (m) = 1 kg

Apskritimo spindulys (r) = 10 cm = 10/100 = 0.1 m

Kampinis greitis (ω) = 2 rad/ s

Ieškoma: kampinio momento

sprendimas:

Dalelių inercijos momento formulė:

I = mr² = (1)(0.1) ² = (1)(0.01) = 0.01 kg m²

Kampinis momentas:

L = I ω = (0.01)(2) = 0.02 kg m² / s

Palikite komentarą