Garso intensyvumo pavyzdžių klausimai

4 garso intensyvumo klausimų pavyzdžiai

1. Taškai A ir B yra atitinkamai 4 m ir 9 m atstumu nuo garso šaltinio. Jei I A ir I B yra garso intensyvumo vertės atitinkamai taškuose A ir B, tai I A : I B yra…

A. 3:2

B. 4:9

C. 9:4

16 : 81

81:16

Pembahasanas

Yra žinoma, kad:

A taško atstumas nuo garso šaltinio (r A ) = 4 metrų

B taško atstumas nuo garso šaltinio (r B ) = 9 metrų

Garso intensyvumas taške A = I A

Garso intensyvumas taške B = I B

Paklausta: I A : I B

Jawab :

Intensyvumo ir atstumo santykio formulė:

Garso intensyvumo pavyzdys, 1 klausimas

Teisingas atsakymas yra E.

2. Siuvimo mašinos skleidžiamo garso intensyvumas jai veikiant yra 10-9 Wm-2Kai garso slenksčio intensyvumas yra 10-12 Wm-2, tada 10 vienodų veikiančių siuvimo mašinų garso intensyvumo lygis yra…..
A. 400 dB

B. 300 dB

C. 40 dB

D. 30 dB

E. 20 dB

Pembahasanas

Yra žinoma, kad:

I = 10⁻⁹ W/ m²

Io = 10⁻⁶⁶ W / m²

x = 10

Paklausta: TI 10 siuvimo mašina?

Jawab :

Garso intensyvumo pavyzdys, 2 klausimas

TI 10 mašinų = TI 1 mašina + 10 log x

TI = 30 + 10 log10

TI = 30 + 10 log10⁻¹

TI = 30 + (1)(10)(log 10)

TI = 30 + 10

TI = 40 dB

Teisingas atsakymas yra C.

3. Vienos bitės zvimbimo intensyvumas yra 10 dB. Jei visų bičių zvimbimo garsas laikomas vienodu, o žmogaus klausos slenkstis yra 10 −12 Wm −2 , tai 1000 bičių zvimbimo intensyvumas yra…

A. 10⁻⁸ Wm⁻²​

B. 10⁻⁷ Wm⁻²​

C. 10⁻⁶ Wm⁻²​

D. 10 −5 Wm −2

E. 10 −4 Wm −2

Pembahasanas

Yra žinoma, kad:

TI = 10 dB

Io = 10⁻⁶⁶ W / m²

x = 1000

Paklausta: TI 1000 bičių?

Jawab :

Garso intensyvumo pavyzdys, 3 klausimas

4. Motociklo signalo intensyvumo lygis yra 40 dB, o automobilio signalo – 60 dB (Io = 10⁻⁶ W m⁻²). Jei vienu metu įjungiami 100 motociklų ir 10 automobilių signalų, tai motociklų ir automobilių signalų intensyvumo lygių santykis yra ....

A. 5:6

B. 6:7

C. 7:8

8 : 9

9:10

Pembahasanas

Yra žinoma, kad:

Motociklo signalo garso intensyvumo lygis (TI) = 40 dB

Automobilio signalo intensyvumo lygis (TI) = 60 dB

Minimalus intensyvumas, kurį žmonės gali girdėti (Io ) , vidutiniškai = 10⁻¹² W m⁻²

Klausimas: Koks yra 100 motociklų ir 10 automobilių TI santykis?

Jawab :

Garso intensyvumo pavyzdys, 4 klausimas

TI 100 motociklų ir TI 10 automobilių palyginimas yra toks:

60: 70

6: 7

Teisingas atsakymas yra B.

Klausimo šaltinis:

Nacionalinio fizikos egzamino klausimai vyresniosioms vidurinėms mokykloms / profesinėms mokykloms

Palikite komentarą