Pavyzdiniai klausimai apie Archimedo dėsnį

6 Archimedo teisės klausimų pavyzdžiai

1. Koks akmens tūris įdedamas į jūros vandenį, jei akmens išstumto jūros vandens svoris yra 2 niutonai? Jūros vandens tankis = 1025 kg/m³3.
Pembahasanas

Archimedo dėsnio pavyzdys - 1Jawab :
Archimedo dėsnis Teigia, kad išsiliejusio vandens svoris (geležies išstumtas vanduo) yra lygus didelė plūdrumo jėga kuris atliekamas vandeniui veikiant geležį.

Archimedo dėsnio pavyzdys - 2

Išstumto vandens tūris = jūros vandenyje panardintos uolienos tūris = 199,1 cm³.

2. Indas, pilnas vandens. Geležies gabalas, 2 cm3 panardintas į indą taip, kad dalis vandens išsilietų. Kokia yra išsiliejusio vandens masė?
Pembahasanas 

Archimedo dėsnio pavyzdys - 3pavyzdiniai klausimai apie Archimedo dėsnį - 4

3. Objekto masė ore yra 15 kg, o objekto masė vandenyje – 13,7 kg. Ar objektas pagamintas iš gryno aukso?
Pembahasanas
Yra žinoma, kad:
m = 15 XNUMX kg
m′ = 13,7 kg
Paklausta: ar daiktas pagamintas iš gryno aukso?
Jawab :
Ypatingas gravitacijos lygis grynas auksas = 19,3 arba gryno aukso tankis = 19300 kg/m³3Jei objekto tankis yra toks pat kaip gryno aukso tankis, tai objektas yra pagamintas iš gryno aukso.
Koks yra objekto tankis? ?
Plūdrumo jėga (FA) yra lygus objekto svoriui ore (w) atėmus objekto svorį vandenyje (w').

Archimedo dėsnio pavyzdys - 5

Įveskite objekto masės vertę ore ir objekto masės vertę vandenyje:
Archimedo dėsnio pavyzdys - 6Objekto tankio ir vandens tankio santykis (/) = objekto savitasis svoris. Taigi objekto savitasis svoris = 11,3.
Objekto tankis = savitasis svoris, padaugintas iš vandens tankio = (11,3) (1000 kg/m3) = 11 300 kg/m33.
Gryno aukso savitasis svoris yra 19,3, o tankis – 19 300 kg/m³.3 todėl daiktas nėra pagamintas iš gryno aukso.

4. Gelbėjimo laivas bando pakelti į jūrą nukritusį konteinerį, kurio bendra masė yra 4500 kg. Konteinerio matmenys – 2 metrų ilgis, 1,5 metro plotis ir 1 metro aukštis. Tuo metu jūros vandens tankis yra 1025 kg/m3 , o gravitacijos pagreitis – 10 m/s2 . Todėl minimali jėga, reikalinga objektui pakelti iš jūros dugno į paviršių, yra…

Pembahasanas

Yra žinoma:

Dėžės masė (m) = 4500 kg

Dėžutės tūris (V) = 2 mx 1,5 mx 1 m = 3 m³

Jūros vandens tankis ( ρ) = 1025 kg/ m³

Gravitacijos pagreitis (g) = 10 m/ s²

Klausimas: Kokia mažiausia jėga reikalinga objektui pakelti iš jūros dugno į paviršių?

Džawabas:

Objekto svoris ore = mg = (4500 kg)(10 m/s² ) = 45000 N

Norint pakelti objektą sausumoje, minimali jėga yra 45 000 N.

Plūdrumo jėgos dydis:

F A = ​​ρ F g V = ( 1025) (10) (3) = 30 750 N

Objekto svoris jūros vandenyje = 45000 N – 30750 N = 14250 N

Norint pakelti objektą jūroje, minimali jėga yra 14250 N.

5. Objektas plūduriuoja skystyje, kurio tankis yra 800 kg/m³.3Jei ¼ objekto nėra panardinta į skystį, tai objekto tankis yra...
A. 600 kg/m²3
B. 900 kg/m²3
C. 1000 kg/m²3
D. 1200 kg/m²3
E. 1300 kg/m²3

Achmedo dėsnis 1Diskusija:
Yra žinoma, kad:
Tankis skystis = 800 kg/m³3
Objekto, kuris nėra panardintas į skystį, tūris = ¼
Skystyje panardinto objekto tūris = ¾
Bendras objekto tūris = 1
Paklausta :
Tankis objektas?
Jawab :
Santykio tarp formulė tankis Straipsnyje aptariami objektai, skysčių tankis ir objektų dalys, kurios yra panardintos ir nepanardintos skysčiuose. Kodėl kieti objektai plūduriuoja? :

Archimedo dėsnis - 2
Teisingas atsakymas yra A.

6. Objekto svoris ore yra 5 N. Jei objektas sveriamas vandenyje (vandens tankis = 1000 kg/m³).3) svoris tampa 3,2 N. Jei gravitacijos pagreitis g = 10 m/s2 tada objekto tankis yra...
A. 800 kg/m²3
B. 1000 kg/m²3
C. 1500 kg/m²3
D. 2500 kg/m²3
E. 2780 kg/m²3
Diskusija:
Yra žinoma, kad:
Objekto svoris ore = objekto svoris (w) = 5 niutonai
Objekto svoris vandenyje = 3,2 niutono
Tankis vanduo = 1000 kg/m³3
Gravitacijos pagreitis = 10 m/s2
Objekto masė: w = mg —> m = w : g = 5 N : 10 m/s2 = 0,5 kg
Paklausė:
Tankis objektas?
Jawab :
Dėl plūdrumo jėgos objekto svoris vandenyje yra mažesnis.
Plūdrumas = Objekto svoris ore – Objekto svoris skystyje
Plūdrumas = 5 niutonai – 3,2 niutono = 1,8 niutono

Archimedo 3 principas

Objekto tankis :
Tankis = Masė : Tūris = 0,5 kg : 0,00018 m³3 = 2780 kg/m3
Teisingas atsakymas yra E.

Archimedo teisės klausimai

1. Koks akmens tūris įdedamas į vandenį, jei akmens išstumto vandens svoris yra 5 niutonai? Vandens tankis = 1000 kg/m³3     (501 cm3)
2. Talpykla, pilna benzino. Medžio gabalas 1,2 dm3 panardintas į indą taip, kad dalis benzino išsiliejo. Kokia išsiliejusio benzino masė? (816 gramų)
3. Metalo masė ore yra 13 kg, o metalo masė vandenyje – 12,3 kg. Ar metalas pagamintas iš gryno aukso? (Ne, nes metalo savitasis svoris = 18,6. Aukso savitasis svoris = 19,3.)