1. מרחק כדור הארץ מהשמש הוא 149.6 x 10⁶ ק"מ ותקופת סיבוב כדור הארץ היא שנה אחת. חשב את T² / r³
ידוע:
T = שנה אחת, r = 149.6 x 106 ק"מ
רצוי : T2 / r3 = …?
פתרון :
k = T2 / r3 = 12 / (149.6 x 106)3 = 1 / (3348071.9 x 1018) = 2.98 × 10-25 שנה2/ ק"מ3
[IRP]
2. קבוע אוניברסלי (G) = 6.67 x 10-11 Nm 2 / kg 2 ושל השמש 1.99 x 10 30 kg.
![]()

[IRP]
3. המרחק הממוצע של כדור הארץ מהשמש הוא 149.6 x 10⁶ ק"מ והמרחק הממוצע של מרקורי מהשמש הוא 57.9 x 10⁶ ק"מ . תקופת סיבוב כדור הארץ היא שנה אחת, מהי תקופת סיבובו של מרקורי?
ידוע:
r של כדור הארץ = 149.6 x 10⁶ ק"מ
r של כספית = 57.9 x 10⁶ ק"מ
זמן כדור הארץ = שנה אחת
מבוקש: טי של כספית?
פתרון:

[wpdm_package id = '953 ′]
- בעיות ופתרונות של חוק הכבידה האוניברסלי של ניוטון
- כוחות כבידה, בעיות משקל ופתרונות
- בעיות תאוצה עקב כוח הכבידה ופתרונותיהן
- בעיות ופתרונות של לוויינים גיאוסינכרוניים
- בעיות ופתרונות של חוק קפלר