Példakérdések az elektromos energiáról és az elektromos teljesítményről

8 Példák az elektromos energiával és teljesítménnyel kapcsolatos kérdésekre

1. Egy 220 V – 5 A jelű elektromos lámpát 30 percig használnak, így a lámpa által igényelt energiamennyiség…

A. 33 kJ

B. 330 kJ

Kb. 1.980 kJ

D. 19.800 kJ

Vita

Feszültség (V) = 220 volt

Áramerősség (I) = 5 amper

Idő (t) = 30 perc = 30 x 60 másodperc = 1800 másodperc

Elektromos teljesítmény képlete (P):

P = VI = (220 Volt) (5 Amper) = 1100 Volt Amper = 1100 Watt = 1100 Joule/másodperc

Elektromos energia = Elektromos teljesítmény x idő = (1100 joule/másodperc)(1800 másodperc)

Elektromos energia = 1 980 000 joule = 1 980 kilojoule

A helyes válasz a C.

2. A forrasztópáka gyárilag 220 V – 60 W feszültséggel van ellátva. Ha a szerszám 4 percig be van kapcsolva, az elektromos energia mennyisége…

A. 240J

B. 880 J

C. 14.400 J

D. 52.800 J

Vita

Köztudott, hogy:

Teljesítmény (P) = 60 Watt = 60 Joule/másodperc

Feszültség (V) = 220 volt

Idő (t) = 4 perc = 4 x 60 másodperc = 240 másodperc

Kérdezett: Elektromos energia

Válasz:

A 220 Volt – 60 Watt azt jelenti, hogy az elektromos forrasztópáka akkor működik jól, ha a potenciálkülönbség vagy az elektromos feszültség 220 volt, és a teljesítménye 60 Watt = 60 Joule/másodperc, ami azt jelenti, hogy az elektromos forrasztópáka másodpercenként 60 Joule energiát használ.

Elektromos energia = elektromos teljesítmény x idő = (60 joule/másodperc)(240 másodperc) = 14 400 joule.

A helyes válasz a C.

3. A vasaló által 1 percig felhasznált energia 33 kJ, és 220 voltos feszültségre van csatlakoztatva, így a vasalón átfolyó elektromos áram...

A. 0,067 A

B. 0,40 A

C. 2,50 A

D. 15,0 A

Vita

Köztudott, hogy:

Időintervallum (t) = 1 perc = 60 másodperc

Energia (W) = 33 kilojoule = 33 000 Joule

Feszültség (V) = 220 volt

Kérdés: Elektromos áram erőssége (I)

Válasz:

Az elektromos energia az egy bizonyos időszak alatt felhasznált elektromos energia. Matematikailag:

P = W / t = 33 000 joule / 60 másodperc

P = 550 watt

Az elektromos feszültség, az elektromos áram és az elektromos teljesítmény közötti kapcsolatot a következő képlet írja le:

P = VI

Az elektromos áram (I) kiszámításához ezt a képletet meg kell fordítani:

I = P / V = ​​​​550 / 220 = 2,5 amper

A helyes válasz a C.

4. Egy házban az alábbi táblázatban felsorolt ​​elektromos berendezéseket használnak.
Példa energiával és elektromos teljesítménnyel kapcsolatos kérdésekre 1Mennyi elektromos energiát fogyasztunk 1 hónap (30 nap) alatt?

A. 120 kWh
B. 60 kWh
Kb. 40 kWh
D. 20 kWh

Vita

Köztudott, hogy:
Lámpa teljesítménye = 4 (10 watt) = 40 watt és a lámpa használati ideje = 10 óra x 30 = 300 óra
TV teljesítménye = 100 watt, hűtőszekrény használati ideje = 10 óra x 30 = 300 óra
Vasaló teljesítménye = 300 watt, vasalóhasználati ideje = 2 óra x 30 = 60 óra
Kérdés: Egy hónap alatt felhasznált elektromos energia

Válasz:

Elektromos energia = elektromos teljesítmény x idő

A lámpa által felhasznált energia = (40 Watt)(300 óra) = 12 000 Wattóra = 12 kilowattóra = 12 kWh
A TV által felhasznált energia = (100 Watt)(300 óra) = 30 000 Wattóra = 30 kilowattóra = 30 kWh
A vasaló által felhasznált energia = (300 Watt)(60 óra) = 18 000 Wattóra = 18 kilowattóra = 18 kWh

Teljes felhasznált elektromos energia = 12 kWh + 30 kWh + 18 kWh = 60 kWh.
A helyes válasz a B.

5. Egy házban 5 db 25 wattos lámpa van, amelyek napi 14 órán át világítanak, egy 200 wattos hűtőszekrény, amely napi 24 órán át világít, és egy 125 wattos vízszivattyú, amely napi 8 órán át működik. Mennyi elektromos energiát fogyaszt a készülék egy hónap (30 nap) alatt?

A. 226,5 kWh
B. 144 kWh
Kb. 52,5 kWh
D. 30 kWh

Vita

Köztudott, hogy:
Lámpa teljesítménye = 5(25) = 125 watt és lámpa használati ideje = 14 óra x 30 = 420 óra
Hűtőszekrény teljesítménye = 200 watt és hűtőszekrény használati ideje = 24 óra x 30 = 720 óra
Vízpumpa teljesítménye = 125 watt, és a vízpumpa használati ideje = 8 óra x 30 = 240 óra
Kérdés: Egy hónap alatt felhasznált elektromos energia
Válasz:
Elektromos energia = elektromos teljesítmény x idő

Energia (lámpa) = (125 watt)(420 óra) = 52 500 wattóra = 52,5 kilowattóra
Energia (hűtőszekrény) = (200 Watt)(720 óra) = 144 000 Wattóra = 144 kilowattóra
Energia (vízszivattyú) = (125 Watt)(240 óra) = 30 000 Wattóra = 30 kilowattóra

Teljes felhasznált elektromos energia = 52,5 + 144 + 30 = 226,5 kiló wattóra = 226,5 kiló wattóra = 226,5 kWh.
A helyes válasz az A.

6. Egy forrasztópáka-műhelyben két 20 wattos lámpa van, amelyek napi 7 órán át világítanak, egy 440 wattos forrasztópáka, amelyet átlagosan napi 4 órán át használnak, és egy 50 wattos TV, amely napi 3 órán át van bekapcsolva. Mennyi elektromos energiát fogyasztanak egy hónap (30 nap) alatt?

A. 65,70 kWh
B. 52,80 kWh
Kb. 32,87 kWh
D. 16,43 kWh

Vita
Köztudott, hogy:
Lámpa teljesítménye = 2(20) = 40 watt és lámpa használati ideje = 7 óra x 30 = 210 óra
Forrasztási teljesítmény = 440 watt és forrasztási idő = 4 óra x 30 = 120 óra
TV teljesítménye = 50 watt és TV használati ideje = 3 óra x 30 = 90 óra
Kérdés: Egy hónap alatt felhasznált elektromos energia
Válasz:
Elektromos energia = elektromos teljesítmény x idő

Energia (lámpa) = (40 watt)(210 óra) = 52 500 wattóra = 8,4 kilowattóra
Energia (forrasztás) = (440 watt)(120 óra) = 52 800 wattóra = 52,8 kilowattóra
Energia (TV) = (50 watt)(90 óra) = 4.500 wattóra = 4,5 kiló wattóra

Teljes felhasznált elektromos energia = 8,4 + 52,8 + 4,5 = 65,7 kiló wattóra = 65,7 kiló wattóra = 65,7 kWh.
A helyes válasz az A.

7. Egy háztartásban 5 db, egyenként 20 wattos lámpa világít napi 10 órán át, egy 60 wattos tévékészülék 8 órán át, és egy 150 wattos hűtőszekrény 24 órán át. Mennyi elektromos energiát fogyaszt a háztartás egy hónap (30 nap) alatt?
A. 548,64 kWh
B. 388,80 kWh
Kb. 188,00 kWh
D. 152,40 kWh
Köztudott, hogy:
Lámpa teljesítménye = 5(20) = 100 watt és lámpa használati ideje = 10 óra x 30 = 300 óra
TV teljesítménye = 60 watt és TV használati ideje = 8 óra x 30 = 240 óra
Hűtőszekrény teljesítménye = 150 watt és hűtőszekrény használati ideje = 24 óra x 30 = 720 óra
Kérdés: Egy hónap alatt felhasznált elektromos energia
Válasz:
Elektromos energia = elektromos teljesítmény x idő

Energia (lámpa) = (100 watt)(300 óra) = 52 500 wattóra = 30 kilowattóra
Energia (TV) = (60 watt)(240 óra) = 14.400 wattóra = 14,4 kiló wattóra
Energia (hűtőszekrény) = (150 Watt)(720 óra) = 108 000 Wattóra = 144 kilowattóra

Teljes felhasznált elektromos energia = 30 + 14,4 + 108 = 152,4 kiló wattóra = 152,4 kiló wattóra = 152,4 kWh.
A helyes válasz a D.

8. Figyeljen az alábbi adatokra az elektromos berendezések használatával kapcsolatban!

Példa energiával és elektromos teljesítménnyel kapcsolatos kérdésekre 2

A fenti három elektromos eszköz által felhasznált elektromos energia mennyisége…

A. 158.400 joule

Kb. 950.400 joule

Kb. 5.860.800 joule

D. 9.504.000 joule

Vita

Televízió energiafogyasztása:

P = VI = (220 Volt) (0,3 Amper) = 66 Volt Amper = 66 Watt = 66 Joule/másodperc

Számítógép teljesítménye:

P = VI = (220 Volt) (0,4 Amper) = 88 Volt Amper = 88 Watt = 88 Joule/másodperc

Vízpumpa teljesítménye:

P = VI = (220 Volt) (0,5 Amper) = 110 Volt Amper = 110 Watt = 110 Joule/másodperc

Idő:

10 óra = 10 x 3600 másodperc = 36 000 másodperc

6 óra = 6 x 3600 másodperc = 36 000 másodperc

4 óra = 4 x 3600 másodperc = 36 000 másodperc

Elektromos energia = elektromos teljesítmény x idő

A televízió által felhasznált elektromos energia = 66 joule/másodperc x 36 000 másodperc = 2 376 000 joule

A számítógép által felhasznált elektromos energia = 88 joule/másodperc x 21600 másodperc = 1 900 800 joule

A vízszivattyú által felhasznált elektromos energia = 110 joule/másodperc x 14400 másodperc = 1 584 000 joule

Teljes elektromos energia:

2 376 000 joule + 1 900 800 joule + 1 584 000 joule = 5 860 800 joule

A helyes válasz a C.

Kérdés forrása:

Általános iskola/iszlám általános iskolai természettudományos országos vizsgakérdések

Hozzászólás írása