1. Kaks pikka paralleelset juhet, mis kannavad sama voolutugevust 3 A. Kui juhtmete vaheline kaugus on 40 cm, määrake magnetväli punktis P. μ o = 4 π x 10 −7 Wb A −1 m −1.
Tuntud:
Elektrivool (I) = 3 A
Juhtmete 1 ja 2 vaheline kaugus (r12 ) = 40 cm = 0.4 m
Juhtme 1 ja P vaheline kaugus (r 1P ) = 30 cm = 0.3 m
Juhtme 2 ja P vaheline kaugus (r²P ) = 40 – 30 = 10 cm = 0.1 m
µ o = 4π x 10 -7 Wb.A -1 .m -1
Otsitakse: magnetvälja punktis P
lahendus:
Juhtme 1 (vasakul) tekitatud magnetväli :

Juhtme 2 (paremal) tekitatud magnetväli :

Magnetväli punktis P:
B P = B2 – B1 = 6 × 10⁻⁶ – 2 × 10⁻⁶
B P = 4 x 10⁻⁶ Teslat
2. Pikk juhe, milles on voolutugevus 2 A. Määrake punktis P magnetvälja tugevus ja suund. (μ o = 4π x 10⁻⁸ Wb A⁻¹ m⁻¹ )
Tuntud:
Elektrivool (I) = 2 A
Traadi ja punkti P vaheline kaugus (rP ) = 4 cm = 0.04 m
μ o = 4π x 10 −7 Wb. A −1 m −1
Otsitakse: magnetinduktsiooni suurust ja suunda punktis P.
lahendus:
